Zorro (film 1975) [historia i autorzy]

Zorro – włosko-francuski film fabularny z 1975 r., wyreżyserowany przez Duccia Tessariego, z Alainem Delonem w tytułowej roli.

Zorro (hiszp. Lis) − postać stworzona przez pisarza Johnstona McCulley w powieści The Curse of Capistrano w roku 1919, oparty na autentycznej sylwetce historycznego kalifornijskiego banity, Joaquina Muriety.

Don Diego ma być nowym gubernatorem, lecz wcześniej ginie zamordowany przez skrytobójców. Podszywa się pod niego jego przyjaciel Miguel – zawadiaka i awanturnik. Najchętniej po prostu zabiłby zleceniodawców zabójstwa, ale wiąże go przysięga dana umierającemu; dlatego przywdziewa maskę.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu