Zbigniew Lepczyk [historia i autorzy]

Zbigniew Lepczyk (ur. 1948 w Łodzi) – polski trener piłkarski.

W 1978 roku Lepczyk zastąpił Bogumiła Gozdura na stanowisku trenera Korony Kielce. Prowadził drużynę w rundzie jesiennej sezonu 1978/1979, a następnie został zastąpiony przez Mariana Szczechowicza. Później został szkoleniowcem Unii Skierniewice, którą wprowadził do III ligi. W 1991 roku pełnił funkcję trenera GKS-u Bełchatów, który pod jego wodzą rozegrał 32 spotkania i połowę z nich wygrał.

W sezonie 1993/1994 Lepczyk prowadził Włókniarza Pabianice. Zbudował solidny drugoligowy zespół, jednakże problemy finansowe klubu spowodowały, że drużyna spadła do III ligi. Następnie był trenerem Hutnika Warszawa, a później Piotrcovii Piotrków Trybunalski. W kwietniu 1995 objął ŁKS Łódź, który prowadził w 23 meczach I ligi. Po odejściu z łódzkiego klubu pracował jeszcze w Hutniku Warszawa, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Dolcanie Ząbki oraz Włókniarzu Konstantynów Łódzki.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu