Wiktoria Díez Bustos de Molina [historia i autorzy]

Wiktoria Díez y Bustos de Molina, właśc. Victoria Díez y Bustos de Molina (ur. 11 listopada 1903 w Sewilli, zm. 12 sierpnia 1936) – członkini Instytutu Terezjańskiego, męczennica, święta Kościoła katolickiego.

Była jedynym dzieckiem swoich rodziców. W dniu 18 maja 1913 roku przystąpiła do pierwszej Komunii Świętej. Studiowała w Wyższej szkole pedagogicznej. Była nauczycielką w szkole państwowej. W czasie wojny domowej została aresztowana i osadzona w więzieniu. 12 sierpnia 1936 roku została zapadł na nią wyrok śmierci, miała 32 lata.

Jej proces beatyfikacyjny rozpoczął się 1962 roku. Została beatyfikowana przez papieża Jana Pawła II w dniu 10 października 1993 roku.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu