Tygodnik Prudnicki [historia i autorzy]

Tygodnik Prudnicki - gazeta prywatna ukazująca się na terenie powiatu prudnickiego - gminy: Prudnik, Biała, Głogówek, Korfantów, Lubrza, Strzeleczki i Walce. Założona w 1990 przez zespół osób, pracujących wcześniej w redakcji gazety zakładowej "Frotexu" - "Głosu Włókniarza". Od początku istnienia właścicielem tytułu jest Spółka Wydawnicza ANEKS w Prudniku. Gazeta ukazuje się w nakładzie 3.300 - 3.800 egz. i liczy od 28 do 44 stron. Dodatki tematyczne: Weekend (kultura i rozrywka), Sport, Archiwum odkrywcy (historia), Wędrowiec (turystyka).

Redaktorzy naczelni

  • Antoni Weigt 1990-2003
  • Andrzej Dereń 2003-dotąd

Siedziba redakcji

ul. Kościuszki 13a

48-200 Prudnik

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu