Totalna Porażka (seria) [historia i autorzy]

Totalna Porażka (ang. Total Drama) – seria animowanego reality-show, wyprodukowana przez studio Fresh TV Inc. Dotychczas powstało 6 sezonów.

Spis treści

O serii

Seria jest animowanym "reality-show", którego prowadzącym jest Chris McLean. Akcja serialu w każdej serii przenosi się w inne miejsce. Uczestnicy aby wygrać główną nagrodę muszą wykonać wszystkie zadania oraz nie zostać wyrzuconym przez innych zawodników.

Serial stylizowany jest na typowy reality show tj. Ryzykanci, The Amazing Race – Niesamowity wyścig z elementami innych programów jak np. The Real World, Nieustraszeni czy Projekt Runway.

Podsumowanie

Jednym z elementów serialu są wprowadzone od drugiej serii podsumowania. Prowadzący: Geoff i Bridgette (PTP); Geoff i Blaineley (TPWT) zapraszają do studia innych uczestników, którzy nie uczestniczą w obecnej serii reality show oraz tych, którzy już odpadli. Zawodnicy opowiadają o swoich przeżyciach, przyjaźniach czy nienawiściach. Podczas show pokazywane są fragmenty wcześniejszych odcinków, które nie były wcześniej emitowane. Nieodłącznym elementem programu są bloki: Po Tym Zostanie Ślad, To Musiało Zaboleć oraz Prawda albo Młot/Kowadło/Porażenie prądem. Bardzo często gospodarze otrzymują połączenia sieciowe z widzem, lub członkiem rodziny uczestników.

Odcinki

Seria Odcinki Premiera serii
1 - Wyspa Totalnej Porażki 28 8 lipca 2007 29 grudnia 2008 4 września 2008 3 września 2009
2 - Plan Totalnej Porażki 27 11 stycznia 2009 10 czerwca 2010 10 września 2009 29 sierpnia 2010
3 - Totalna Porażka w trasie 26 10 czerwca 2010 24 kwietnia 2011 9 września 2010 3 marca 2011
4 - Totalna Porażka: Zemsta Wyspy 13 5 stycznia 2012 5 kwietnia 2012 8 marca 2012 31 maja 2012
5.1 - Totalna Porażka: Plejada gwiazd 13 9 stycznia 2014 27 marca 2014 21 kwietnia 2014 7 maja 2014
5.2 - Totalna Porażka na wyspie Pahkitew 13 4 września 2014 27 listopada 2014 29 sierpnia 2014 16 września 2014

Ranking uczestników

Miejsce WTP PTP TPWT TPZW TPPG TPNWP
1. Gwen Beth Alejandro Cameron Mike Sky
2. Owen Duncan Heather Lightning Zoey Shawn
3. Heather Owen Cody Zoey Scott Sugar
4. Duncan Courtney Sierra Scott Gwen Jasmine
5. LeShawna Harold Duncan Jo Courtney Scarlett
Max
6. Geoff Lindsay Courtney
Blaineley
Mike Alejandro
7. Izzy Justin Dakota Cameron Dave
8. DJ LeShawna Owen Anna Maria
Brick
Duncan Topher
9. Lindsay Heather Gwen Sierra Ella
10. Bridgette Izzy Tyler Sam Heather Samey
11. Trent DJ Noah Dawn Sam Rodney
12. Eva Gwen DJ B Jo Amy
13. Harold Trent Izzy Staci Lightning Leonard
14. Courtney Bridgette
Geoff
Lindsay Brak Lindsay Beardo
15. Sadie LeShawna Brak Brak
16. Beth Brak Bridgette
17. Cody Harold
18. Tyler Ezekiel
19. Katie Brak
20. Justin
21. Noah
22. Ezekiel

Serie

Wyspa Totalnej Porażki

Akcja pierwszej serii rozgrywa się w opuszczonym obozie Wawanakwa w Muskoka, Ontario. 22 uczestników rywalizuje o główną nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów kanadyjskich. Zostają podzieleni na dwie drużyny: Wrzeszczące Susły i Zabójcze Okonie.

Plan Totalnej Porażki

W tej serii wszystko dzieje się na opuszczonym planie filmowym w Toronto. 15 uczestników walczy o nagrodę pieniężną w wysokości 1 miliona dolarów kanadyjskich. Tym razem zostają podzieleni na Trzeszczące Żarówy oraz Zabójcze Makiety.

Totalna Porażka w trasie

Trzecia seria rozgrywa się w różnych krajach na świecie m.in. w Egipcie, Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych. 18 zawodników walczy w trzech grupach: Drużyna Chris jest naprawdę bardzo bardzo bardzo bardzo słodki, Drużyna Amazonek i Drużyna Zwycięzców o 1 milion dolarów kanadyjskich. W tej serii dołącza 3 nowych zawodników: Alejandro, Sierra i Blaineley.

Totalna Porażka: Zemsta Wyspy

Kolejna seria rozgrywa się ponownie w obozie Wawanakwa w Muskoka, Ontario z całkiem nowymi bohaterami show i z jedną, dosyć istotną zmianą, a mianowicie na wyspie aktywna jest emisja promieniowania radioaktywnego.

Totalna Porażka: Plejada gwiazd

Akcja piątego sezonu rozgrywa się ponownie w obozie Wawanakwa w Muskoka, Ontario z częścią bohaterów z serii 1-3 oraz z serii 4. Zawodnicy ponownie walczą o jeden milion dolarów.

Totalna Porażka na wyspie Pahkitew

Akcja szóstego sezonu rozgrywa się na zupełnie nowej wyspie Pahkitew. Czternastu zupełnie nowych zawodników zmierzy się z trudnościami tylko po to by sięgnąć po milion dolarów.

Ciekawostki

  • Pełne imiona DJ-a to Devon Joseph
  • Pełne imię B to Beverly (sezon 4)
  • Gwen w każdym sezonie, w którym występowała, była najlepszą dziewczyną
  • Pełne imię Samey to Sammy
  • Jasmine ma kota Wąsik
  • Finał Totalnej Porażki na wyspie Pakhitew został w polskiej wersji zmieniony. W kanadyjskiej wygrywa Shawn, a w polskkiej Sky.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu