TVSM Grudziądz [historia i autorzy]

TVK SM, Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu.

Historia

Uruchomienie telewizji kablowej na spółdzielczych osiedlach umożliwiło nadawanie własnego programu. Z czasem stał się on dostępny dla mieszkańców niemal całego miasta. Grudziądzki program w Telewizji Kablowej Spółdzielni Mieszkaniowej pojawił się w 1993 roku. Tworzony był głównie przez studio Centrum Kultury w Grudziądzu. Program nadawano raz w tygodniu. Nie znaczy to jednak, że Spółdzielnia Mieszkaniowa, właściciel sieci, posiłkować musiała się obcą produkcją. Już wtedy krótkie reportaże z życia spółdzielni oraz materiały miejskie realizowały dwie osoby. Pierwsze programy rejestrowane były prywatną kamerą. Niestety, jakość tych produkcji nie była najlepsza. Przede wszystkim brakowało studia do montażu oraz lepszego sprzętu. W marcu 1995 roku studio telewizyjne wzbogaciło się o typowy zestaw do montażu video. Rok później studio telewizyjne Centrum Kultury Teatr i SM zacieśniły współpracę w przygotowywaniu programu lokalnego. Około godzinną audycję nadawano w sieci spółdzielczej dwa razy w tygodniu. Program nagrywany był w niewielkim studio, z kilku godzinnym wyprzedzeniem. Następnie nagraną taśmę trzeba było dostarczyć do stacji czołowej i dopiero stamtąd materiał emitowany był do sieci Spółdzielni. Od lutego 2008r. telewizja posiada system automatycznej emisji, dzięki której program nadawany jest przez 24h/dobę 7 dni w tygodniu. Program rozpoczyna się serwisem informacyjnym o godzinie 17:15. Powtórki serwisu emitowane są o: 20:00, 22:30 i w dniu następnym o: 9:15, 12:00, 14:30. Pomiędzy powtórkami na antenie ukazują się różnotematyczne etiudy filmowe, plansza z programem, plansza z zegarem oraz plansza z zapowiedziami imprez w mieście.

TV SM oferuje:

  • Grudziądzki Serwis Informacyjny
  • Grudziądzki Magazyn Sportowy
  • Grudziądzki Przegląd Tygodnia
  • Prognozę Pogody
  • Relacje Żużlowe
  • Magazyn Kulturalny "Qltura"

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu