Sergiusz Ryczel [historia i autorzy]

Sergiusz Ryczel - (ur.19 stycznia 1977 w Łodzi), polski komentator sportowy oraz dziennikarz TVN, TVN24 i nSport.

Edukacja

Sergiusz Ryczel uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Łodzi. Jest absolwentem filologii angielskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Jako student wyjechał na roczne stypendium na Uniwersytet Tsing Hua w Pekinie.

Kariera zawodowa

Od 2002 roku pracuje w koncernie ITI występując na antenach stacji: TVN, TVN24 oraz nSport. Prowadzi i współwydaje serwisy sportowe, programy publicystyczne oraz inne programy o tematyce sportowej.

Karierę zaczynał będąc dziennikarzem redakcji sportowej TVN24, w której pełnił funkcję reportera. W grudniu 2005 roku został prowadzącym oraz wydawcą serwisów sportowych TVN24.

Od jesieni 2006 roku prowadzi "Sport" w TVN oraz kanale nSport. Jako reporter regularnie relacjonuje występy piłkarskiej reprezentacji Polski, a jako sprawozdawca komentuje między innymi mecze UEFA Champions League.

Na kanale nSport prowadzi takie programy jak: Klub TV, Analizator i Ring Wolny.

Ponadto prowadzi największe turnieje piłkarskie dla najmłodszych Orange Cup oraz „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, jak i wszelkiego rodzaju firmowe turnieje sportowe.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu