Romance TV [historia i autorzy]

Romance TV − filmowy kanał telewizyjny adresowany do kobiet, który emituje europejskie seriale i filmy romantyczne oraz adaptacje romansów autorstwa: Rosamunde Pilcher, Emilie Richards, Barbary Wood, Utty Danelli, Katie Fforde, Ingi Lindström i Charlotte Link.

Romance TV należy do Mainstream Networks Holding GmbH & Co. KG, stanowiącej joint venture Mainstream Media AG z ZDF Enterprise GmbH. Kanał dostępny jest w niemieckiej wersji językowej w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Polska jest 4 krajem, w którym uruchomiono kanał.

Odbiór

Kanał Romance TV jest dostępny w Polsce od 17 grudnia 2010 r. Program można było oglądać przez 24h na dobę, w całości w polskiej wersji językowej, w sieciach kablowych. 1 września 2011 Romance TV Polska wystartował jako kanał HD na platformie satelitarnej n , wzbogacając jej pakiet „hity filmowe” oraz pakiet „Cyfrowy Dom” w telewizji na kartę. Od momentu połączenia się platform: n oraz Cyfry+ Romance TV dostępny jest w nc+ (oraz w usłudze „n na kartę” – dawniej TNK), Orange TV (w tym też w usłudze Telewizja Tu i Tam), sieci Toya i ponad 30 innych telewizjach kablowych.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu