Railroad Tycoon 3 [historia i autorzy]

Railroad Tycoon 3gra komputerowa z gatunku gier strategiczno-ekonomicznych, wydana przez firmę Take-Two Interactive w 2003 roku. Do dyspozycji użytkownika oddano 47 różnych lokomotyw począwszy od parowych, przez elektryczne aż do spalinowych (od Planet przez Big Boy do Trans-Euro) oraz 28 kampanii i scenariuszy odwzorowujących historię kolejnictwa. Oprócz tego gra wyposażona jest w tryb wieloosobowy do gry w sieci lokalnej lub internecie i edytor map.

Fabuła

Gracz wciela się w rolę magnata kolejowego, który zakłada swoje linie w Europie i USA. Może także inwestować w wiele gałęzi przemysłu (plantacje, kopalnie, fabryki) w zmiennym systemie gospodarczym.

Cel gry

Celem gry jest zbudowanie trasy kolejowej do danego punktu oraz (nie w każdej planszy) wyeliminowanie swoich konkurentów i zdobycie jak największej sumy pieniędzy.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu