Puchoni [historia i autorzy]

Puchoni – fikcyjni uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie występujący w cyklu powieści J. K. Rowling Harry Potter. Uczęszczali do tej szkoły w czasie, gdy nauki pobierał tam Harry Potter. Przynależeli do domu Hufflepuff.

Spis treści

Ważniejsi uczniowie

Hanna Abbott

Hanna Abbott (ur. 1980) – uczennica Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie od 1991, "o różowej buzi i jasnych mysich ogonkach". Została przydzielona do Hufflepuffu. Przyjaźniła się z Susan Bones, Justynem Finch-Fletchleyem i Erniem Macmillanem. Brała udział w spotkaniach Gwardii Dumbledore'a. Jej matka została zamordowana w szóstym tomie (Harry Potter i Książę Półkrwi). Była prefektem w latach 1995-1998. Ukończyła szkołę w 1998. W wywiadzie J.K. Rowling powiedziała, że wyszła za mąż za Neville'a Longbottoma.

Susan Bones

Susan Bones (ur. 1980) – uczennica Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Została przydzielona do Hufflepuffu. Była bratanicą Amelii Bones i Edgara Bonesa, członka Zakonu Feniksa, którego zamordowano z całą rodziną. Uczestniczyła w spotkaniach Gwardii Dumbledore'a. Miała rude włosy. Ukończyła szkołę w 1998.

Cedrik Diggory

Cedrik Diggory (ur. 13 maja 1977, zm. 24 czerwca 1995) – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Hufflepuffu. Był synem pracownika Ministerstwa Magii, Amosa Diggory'ego. Był również prefektem naczelnym Hogwartu. W szkole uchodził za jednego z najprzystojniejszych chłopaków.

Różdżka: Jesion i włos jednorożca. Dwanaście i jedna czwarta cala. Rozkosznie giętka. Wyprodukowana przez Ollivandera.

Cedrik startował w Turnieju Trójmagicznym. Przed pierwszym zadaniem dowiedział się od Harry’ego, że w pierwszej konkurencji użyte będą smoki. Zrewanżował się, podpowiadając Harry’emu, by nad drugą zagadką, umieszczoną w złotym jajku, zastanowił się w łazience prefektów. Zaprosił na bal bożonarodzeniowy swoją dziewczynę, Cho Chang, którą bardzo chciał zaprosić Harry. W trzecim, końcowym zadaniu, po namowach Harry’ego w labiryncie dotknął pucharu, czyli oczywiście wygrał (ex aequo z Potterem). W finałowej części tego turnieju został zamordowany na rozkaz Lorda Voldemorta przez Glizdogona.

Justyn Finch-Fletchley

Justyn Finch-Fletchley (ur. 1980) – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Hufflepuffu. Był dzieckiem mugoli. Przyjaźnił się z Hanną Abbott i Erniem Macmillanem. Uczestniczył w spotkaniach Gwardii Dumbledore'a. Został spetryfikowany przez bazyliszka (18 grudnia 1992).

W II tomie na lekcji zielarstwa wyznał, że był już zapisany do Eton, mugolskiej szkoły, gdy dostał list z Hogwartu. Wraz z rozpoczęciem ataków w szkole, a szczególnie po spetryfikowaniu Collina Creeveya i awanturze z wężem na spotkaniu klubu pojedynków zaczął bać się Harry'ego, gdyż uważał go za dziedzica Salazara Slytherina. Justyn i Sir Nicolas zostali kolejnymi ofiarami napaści. Jednak po rozwiązaniu sprawy już zdrowy przeprosił Harry'ego za swoje niesłuszne podejrzenia.

Ernie Macmillan

Ernie Macmillan (ur. 1980) – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Hufflepuffu. Pochodził z rodu czarodziejów zachowującego czystość krwi od dziewięciu pokoleń. Uczestniczył w spotkaniach Gwardii Dumbledore'a. Został prefektem w 1995, jednak był nim tylko jeden rok szkolny. Skończył szkołę w 1998.

W II tomie podejrzewa, że dziedzicem Salazara Slytherina, który atakuje dzieci mugolskiego pochodzenia, jest Harry Potter. Później zaprzyjaźnił się z Harrym, głównie przez spędzane wspólnie lekcje zielarstwa.

Zachariasz Smith

Zachariasz Smith – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Hufflepuffu. Był ścigającym w domowej drużynie quidditcha. Uczestniczył w spotkaniach Gwardii Dumbledore'a.

Postacie epizodyczne

  • Eleanor Branstone (ur. 1983) – uczennica Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Została przydzielona do Hufflepuffu. Postać pojawiła się po raz pierwszy w IV tomie podczas ceremonii przydziału. Skończyła Hogwart w 2001.
  • Cadwallader – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Hufflepuffu. Był członkiem domowej drużyny quidditcha. Gdy Luna komentowała mecz, pomyliła jego nazwisko i powiedziała, że nazywa się podobnie do Bibble lub Buggins.
  • Owen Cauldwell (ur. 1983) – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Hufflepuffu. Postać pojawiła się po raz pierwszy w IV tomie podczas ceremonii przydziału. Chodził do szkoły w latach 1994-2001.
  • Laura Madley (ur. 1983) – uczennica Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Została przydzielona do Hufflepuffu. Postać pojawiła się po raz pierwszy w IV tomie podczas ceremonii przydziału. Ukończyła Hogwart w 2001.
  • Stebbins – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Hufflepuffu. W czasie Balu Bożonarodzeniowego Severus Snape przyłapał go w krzakach z dziewczyną z Ravenclawu, Fawcett.
  • Summerby – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Hufflepuffu. Był szukającym w domowej drużynie quidditcha.
  • Summers – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Hufflepuffu.
  • Kevin Whitby (ur. 1983) – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Hufflepuffu. Postać pojawiła się po raz pierwszy w IV tomie podczas ceremonii przydziału. Ukończył Hogwart w 2001.
  • Rose Zeller (ur. 1984) – uczennica Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Została przydzielona do Hufflepuffu. Postać pojawiła się po raz pierwszy w V tomie podczas ceremonii przydziału. Chodziła do Hogwartu w latach 1995-2002.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu