Parafia cywilno-wojskowa św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Legionowie [historia i autorzy]

Parafia cywilno-wojskowa św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Legionowie należy do dekanatu legionowskiego diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej oraz, jako parafia wojskowa podporządkowana jest bezpośrednio Wikariuszowi Biskupiemu.. Powstała w 1984 z podziału parafii św. Jana Kantego w Legionowie. Kościół został zbudowany w latach 90. XX wieku.

Z parafii w 2012 roku został wydalony ksiądz Jacek S. skazany na 10 lat więzienia, 88 tys. zł odszkodowania dla 13 ofiar wraz z 15-letnim zakazem zbliżania się do nich i dożywotni zakaz jakiejkolwiek pracy z dziećmi za kilkanaście przestępstw seksualnych m.in. gwałt i pedofilię wobec kilkunastu chórzystek z kościoła garnizonowego, nakłanianie do aborcji jednej ze swoich ofiar, zorganizowanie i sfinansowanie nielegalnego zabiegu oraz nielegalne posiadanie broni.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu