Parafia Przemienienia Pańskiego w Wasilkowie [historia i autorzy]

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wasilkowie - rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Wasilków, należącym do metropolii białostockiej.

Historia parafii

Parafia została erygowana w roku 1566. Obecna świątynia parafialna pochodzi z końca XIX wieku i jest zbudowana w stylu neobarokowym.

Terytorium parafii

Ulice Wasilkowa - Chabrowa, Dąbrowskiej, Dmowskiego Grodzieńska (nieparzyste od 59, parzyste od 50), Grzybowa, Kościelna (parzyste od 14, nieparzyste od 35), Konopnickiej, Krucza, Krzywa, Lisia, 11 Listopada, Łąkowa, Olszowa, Piaskowa, Podleśna, Polna, Projektowana, Prosta, Prusa, Rolna, Równoległa, Słowackiego, Sportowa, Supraślska, Ukośna, Żurawia, Żwirowa.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu