Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu [historia i autorzy]

Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu - parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Toruń II, z siedzibą w Toruniu. Erygowana 7 października 1971.

Historia

  • 7 października 1971 - powołanie parafii.

Kościół parafialny

  • Kościół parafialny wybudowany w latach 1904-1907.

Ulice należące do parafii

  • Bartosza Głowackiego, Chodkiewicza, Czarlińskiego, Dekerta, Grudziądzka (nry nieparzyste 29-109), Kilińskiego, Kołłątaja, Kordeckiego, Legionów (nry parzyste 10-108 i nieparzyste 27-83), Lelewela, Młodzieżowa, Ogrodowa, PCK, Piaskowa, Podgórna (nry parzyste 12-78 i nieparzyste 13-73a), Wiązowa, Wybickiego (nry parzyste do 48 i nieparzyste do 45), Zamknięta, Żelazna, Żwirki i Wigury (nry 76-84)

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu