Parafia Matki Bożej Różańcowej w Białymstoku [historia i autorzy]

Parafia pw. MB Różańcowej w Białymstoku - rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Białystok - Starosielce, należącym do metropolii białostockiej.

Historia

Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej została wydzielona z parafii pw. św. Rocha w dniu 19 marca 2008 r. na podstawie kanonu 515 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego przez ordynariusza Archidiecezji białostockiej ks. abp Edwarda Ozorowskiego. Dekret erygujący parafię wszedł w życie 30 marca w drugą niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego 2008 r.

Pierwsza Eucharystia w nowo powstałej parafii odbyła się w klubie Jubilat przy ul. Głowackiego 14 w dniu 22 maja 2008 r.

Kościół parafialny

Do czasu wybudowania kościoła parafialnego parafia korzysta z kaplicy parafii pw. św Floriana oraz kościoła św. Rocha.

Proboszczowie

Aktualnie: Od chwili powołania parafii jako jej administrator pracuje;

  • ks. Tomasz Zubrycki, s. Franciszka - (2008)

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu