Parafia św. Michała Archanioła w Łańcucie [historia i autorzy]

Parafia św. Michała Archanioła w Łańcucie – parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Łańcucie, należąca do dekanatu Łańcut I w archidiecezji przemyskiej.
Inicjatywa powstania parafii i budowy nowego kościoła zrodziła się w 2000 roku, 9 X 2005 roku Metropolita przemyski abp Józef Michalik dokonał aktu poświęcenie placu i krzyża przy ulicy Górne, 8 IV 2008 roku rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie nowej świątyni. Mieści się ona przy ulicy Górne, na osiedlu Braci Śniadeckich. Parafia erygowana w dniu 25 VIII 2012 roku. 23 grudnia 2012 miało miejsce poświecenie kościoła parafialnego przez Arcybiskupa Józefa Michalika.
Na terenie parafii mieszkają i pracują prowadząc przedszkole Siostry Służebniczki Starowiejskie

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu