Nowa Gazeta Gmin [historia i autorzy]

Nowa Gazeta Gmin – dwutygodnik powstały na bazie Wolnego Portalu, wychodzący od sierpnia 2007 roku w Dusznikach-Zdroju. Założona przez dusznickich samorządowców Pawła Bolka oraz Piotra Zilberta Nowa Gazeta Gmin przejęła tytuł od ukazującej się w latach 1992–2004 samorządowej Gazety Gmin. Obejmuje, podobnie jak jej poprzedniczka, zachodnią część ziemi kłodzkiej (Polanicę-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Kudowę-Zdrój, Szczytną, Lewin Kłodzki). Od marca 2012 jej wydawcą jest Stowarzyszenie Czytelników Nowej Gazety Gmin. Dwutygodnik wpisuje się w nurt dziennikarstwa obywatelskiego.

W piśmie wyodrębniono działy: publicystyka, reportaże, wydarzenia kulturalne, wywiady, sport i lokalne wiadomości z pierwszej ręki.

Ukazuje się co drugi piątek. Nowa Gazeta Gmin dostępna jest także w wersji internetowej na stronie "Wolnego Portalu Nowej Gazety Gmin".

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu