Na Wspólnej [historia i autorzy]

Na Wspólnej – polski serial telewizyjny, emitowany w telewizji TVN od 27 stycznia 2003, od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.05.

Osią fabuły są losy przyjaciół, dawnych wychowanków domu dziecka, którzy jako dorośli ludzie zakładają spółdzielnię, zarządzającą apartamentowcem na tytułowej ulicy Wspólnej 17 w Warszawie.

Na Wspólnej jest międzynarodowym formatem firmy FremantleMedia. Jego pierwowzorem jest niemiecki serial codzienny Unter Uns (pol. Między nami), emitowany od 28 listopada 1994 w telewizji RTL. Oryginalną wersją formatu jest produkcja węgierska, nosząca tytuł Barátok közt (pol. Wśród przyjaciół), emitowana w telewizji RTL Klub od 26 października 1998. Na licencji, oprócz wersji polskiej, powstały także wersja czeska, nosząca tytuł Ulice (pol. Ulica), emitowana od 2 września 2005 w telewizji TV Nova oraz słowacka, nosząca tytuł Medzi nami (pol. Między nami), emitowana w latach 2005–2006 w telewizji Markiza.

Na Wspólnej kilka razy zmieniało porę emisji, na początku emitowane było od poniedziałku do piątku o 20.10. Od września 2004 skrócono emisję odcinków do czterech razy w tygodniu (od poniedziałku do czwartku) o 21.00. Kilka miesięcy później serial ukazywał się o 20.55. We wrześniu 2008 przeniesiono porę emisji na 20.10 ze względu na konkurencyjny serial M jak miłość, który miał być pokazywany wówczas o 20.40 w TVP2. W miejsce tego serialu pojawił się nowy pt. Barwy szczęścia. Ze względu na malejącą oglądalność Na Wspólnej TVN zdecydował się przenieść serial na godzinę 20.05 po programie Uwaga!. Od 13 stycznia do 17 kwietnia 2014 Na Wspólnej znowu przeniesiono na godzinę 20.10 z powodu powrotu programu kulinarnego Doradca smaku, którego emisja przypada na godzinę 20.05. 22 listopada 2007 padł rekord oglądalności serialu – Na Wspólnej obejrzało niemal 5 milionów widzów. Obecnie oglądalność tej produkcji plasuje się ona na poziomie około 2 mln widzów. Pilotażowy odcinek serialu został wyemitowany 30 sierpnia 2002.

Piosenkę tytułową do telenoweli zaśpiewał Krzysztof Krawczyk i jest ona nieprzerwanie emitowana przed i po każdym odcinku. Melodię do niej skomponował Krzesimir Dębski i Grzegorz Daroń. Autorem tekstu jest natomiast Andrzej Ignatowski.

Serial był nominowany do Telekamer. W 2005 nominowany został w kategorii serial, natomiast w latach 2006, 2007 i 2008 nominowany w kategorii serial obyczajowy. Zdobył Telekamerę 2008. W 2011 nominowany został w kategorii serial codzienny.

Od pierwszego odcinka serial nadawany jest w formacie 4:3. Od 6 września 2010 serial jako drugi z kolei serial codzienny realizowany jest w technologii wysokiej rozdzielczości HD. Emisje HD można oglądać na kanale TVN HD.

3 września 2008 została wydana książka Elżbiety Bogusławskiej-Przybysz pt. Kuchnia na Wspólnej. Przedstawia ona bohaterów i aktorów serialu Na Wspólnej poprzez pryzmat ich zwyczajów i upodobań kulinarnych. Czytelnik zagląda do kuchni głównych bohaterów i do baru Na Wspólnej.

9 września 2008 na antenie telewizji TVN został wyemitowany 1000. odcinek. Według planu 2000. odcinek serialu zostanie wyemitowany 23 grudnia 2014.

Spis treści

Bohaterowie

 • Maria Zięba (Bożena Dykiel) – żona Włodka, matka trójki dzieci – Moniki, Grzegorza, Renaty i adoptowanego Bogdana oraz babcia Mani i Kajetana i przybrana babcia Franka, Kasi i Jarka. Razem z mężem prowadzi bar "U Marii". Siostra Róży.
 • Włodzimierz Zięba (Mieczysław Hryniewicz) – mąż Marii, z którą prowadzi bar. Radny gminy. Ojciec Moniki, Grzegorza, Renaty i Bogdana. Przyjaźni się z Damianem Cieślikiem. Dziadek Mani i Kajetana oraz przybrany dziadek Franka, Kasi i Jarka.
 • Renata Kraszewska (Marta Jankowska) – córka Marii i Włodka. W wypadku samochodowym zginęli jej dwaj synowie. Jest w związku z Sławomirem Dziedzicem.
 • Sławomir Dziedzic (Mariusz Słupiński) – były policjant, jest związany z Renatą Kraszewską. Ze swoją byłą żoną Marzeną ma córkę Darię.
 • Monika Zięba (Sylwia Gliwa) – córka Marii i Włodka Ziębów. Była związana z Tadeuszem i Konradem. Narzeczona Damiana, matka Kajetana.
 • Damian Cieślik (Waldemar Błaszczyk) – radny. Narzeczony Moniki, ojciec Kajetana. Przyjaciel Włodka. Był zakochany w Żanecie.
 • Bogdan Berg (Wojciech Brzeziński) – adoptowany syn Marii i Włodka Ziębów. Ojciec trójki dzieci: Franka, Kasi i Jarka.
 • Żaneta Zięba (Anna Guzik) – była żona Grzegorza Zięby, z którym ma córkę Marysię. Obecnie związana z Wojtkiem.
 • Maria "Mania" Zięba (Zuzia Kaszuba) – córka Żanety i Grzegorza Ziębów. Wnuczka Marii i Włodka.
 • Izabela Dudek (Anna Korcz) – żona Wiktora Brzozowskiego (zginał w wypadku samochodowym). Z Wiktorem ma syna, Maksa. Obecnie jest żoną pisarza Jerzego Dudka. Mają córkę – Klementynę. Sprzedała rodzinną firmę "BUD-MAX" i dom i przeprowadziła się z mężem i córeczką na wieś.
 • Wiktor Brzozowski (głosu użyczył Piotr Fronczewski) – brat Andrzeja i Michała Brzozowskich, mąż Izabeli, ojciec Maksa i Kuby Brzozowskich (syna Basi). Zginął w wypadku samochodowym.
 • Maks Brzozowski (Adam Fidusiewicz) – syn Wiktora i Izabeli Brzozowskich. Ma przyrodnią siostrę Klementynę i przyrodniego brata Kubę. Ukończył gdańską ASP. Założył "Fabrykę sztuki" która okazała się wielkim sukcesem. Przy tym projekcie pomagała mu Japonka Kumiko. Maks zakochał się w niej i razem wyjechali do Nowej Zelandii. Maks zerwał z Kumiko i wrócił do Polski, gdzie sprzedał "Fabrykę sztuki". Dawny przyjaciel Filipa.
 • Michał Brzozowski (Robert Kudelski) – brat Wiktora i Andrzeja Brzozowskich. Jego żoną jest Kinga. Mają syna Ignacego. Razem z bratem i Izą prowadzi rodzinną firmę budowlaną "BUD-MAX". Odszedł z rodzinnej firmy.
 • Kinga Brzozowska (Ilona Wrońska) – miała romans z Wiktorem. Obecnie żona Michała oraz matka Ignacego.
 • Ignacy Brzozowski (Bartłomiej Kaszuba) – syn Michała i Kingi Brzozowskich.
 • Barbara Brzozowska-Smolna (Grażyna Wolszczak) – córka Janiny Kosowskiej. Była żoną Andrzeja Brzozowskiego, mają dwoje dzieci: Karolinę i Daniela, Basia ma syna Kubusia, którego ojcem jest Wiktor Brzozowski nieżyjący brat Andrzeja, obecnie jest żoną Krzysztofa Smolnego. Pracuje jako dziennikarka. Jej najlepsze przyjaciółki to Weronika Wilk i Kinga Brzozowska.
 • Andrzej Brzozowski (Tomasz Schimscheiner) – były mąż Barbary, ma dwoje dzieci: Karolinę i Daniela. Andrzej jest ojczymem Kuby, który jest synem Wiktora. Brat Michała Brzozowskiego i nieżyjącego Wiktora. Jest współwłaścicielem rodzinnej firmy BUD-MAX. Odszedł od żony do kochanki z którą obecnie mieszka.
 • Karolina Brzozowska (Matylda Damięcka) – córka Barbary i Andrzeja Brzozowskich. Obecnie mieszka w Stanach.
 • Daniel Brzozowski (Michał Tomala) – jest synem Barbary i Andrzeja Brzozowskich. Był zakochany w Oli i Dorocie.
 • Jakub Brzozowski (Kacper Łukasiewicz) – jest synem Barbary Brzozowskiej i Wiktora Brzozowskiego.
 • Ewa Hoffer (Ewa Gawryluk) – była żoną Romana Hoffera oraz Leszka Nowaka, matka Igora Nowaka.Prowadziła salon fryzjerski " U Ewy", później razem z Żanetą biuro podróży "Babki travel". Obecnie w kampanii wyborczej Damiana Cieślika. Była związana również z Borysem.
 • Roman Hoffer (Waldemar Obłoza) – jego pociechami są córka Marta i syn Kamil. Jego żoną była Ewa oraz Ilona. Pracuje na budowie. Obecnie ma narzeczoną Honoratę, z którą planuje ślub.
 • Igor Nowak (Jakub Wesołowski) – jest synem Ewy Hoffer i Leszka Nowaka. Z zawodu masażysta. Obecnie pracuje w Anglii na pół roku. Ma córkę Julkę.
 • Kamil Hoffer (Kazimierz Mazur) – syn Romana Hoffera i zmarłej Ilony Hoffer. Mąż Zuzanny. Lekarz. Wraz ze swoją żona adoptował córeczkę Ulę.
 • Zuzanna Hoffer (Małgorzata Socha) – żona Kamila Hoffera. Jest nosicielką wirusa HIV. Projektantka ogrodów. Adoptowała dziewczynkę o imieniu Ula.
 • Sylwia Gajewska (Dorota Pazura) – była żona Janusza. Matka Patryka.
 • Janusz Gajewski (Radosław Pazura) – pilot, był zaręczony z Martą Konarską, miał wypadek samochodowy, w wyniku którego zmarł.
 • Marta Konarska (Joanna Jabłczyńska) – córka Romana Hoffera i zmarłej Ilony Hoffer. Była żona Filipa i matka Ksawerego. Po 3 latach małżeństwa zaręczona była z Januszem, z którym chciała wziąć ślub.Nie udało się, bo Janusz zginął w wypadku. Obecnie spotyka się z Pawłem Wolińskim i z nim mieszka poza miastem na wsi.
 • Filip Konarski (Marcin Chochlew) – pochodzi z zamożnej, artystycznej rodziny. Studiuje na warszawskiej ASP. Jego najlepszym przyjacielem był Maks Brzozowski. Były mąż Marty, z którą ma syna Ksawerego. Związany z Iwoną.
 • Ksawery Konarski (Maciej Poppe) – syn Filipa i Marty Konarskich.
 • Iga Konarska (Małgorzata Pieczyńska) – matka Filipa Konarskiego. Przez wiele lat z mężem mieszkała w Szwajcarii.
 • Danuta Zimińska (Lucyna Malec) – pracuje w szkole jako nauczycielka biologii i wychowania do życia w rodzinie. Jest matką Oli i Małgosi, a także kuzynką Ewy Hoffer. Ma męża Marka.
 • Marek Zimiński (Grzegorz Gzyl) – mąż Danuty, ojciec Oli i Małgosi. Wraz z rodziną przeprowadził się do Warszawy ze Szczytna. Ma własną firmę produkującą emulgatory spożywcze.
 • Małgorzata Zimińska-Czubak (Anna Kerth) – córka Danuty i Marka Zimińskich. Studiowała polonistykę. Obecnie uczy w szkole angielskiego. Była żona Piotra Czubaka.
 • Aleksandra Zimińska (Marta Wierzbicka) – córka Danuty i Marka Zimińskich. Była dziewczyna Daniela i Oliviera. Pracuje w kancelarii Agnieszki Olszewskiej i jej wspólnika.
 • Piotr Czubak (Maciej Jachowski) – były mąż Małgorzaty Zimińskiej.
 • Mariusz Pęczek (Jacek Borkowski) – kolega Danuty Zimińskiej.
 • Weronika Wilk-Roztocka (Renata Dancewicz) – adoptowana córka Jana i Marianny Wilków, którzy zginęli w wypadku samochodowym. Skończyła studia prawnicze. Ma córkę z Petrusem – Antosię. Obecnie pracuje w dużej kancelarii prawniczej. Jej mężem jest Adam Roztocki, z którym ma syna, Kacpra. Przyjaciółka Basi.Po wielu latach odnalazła swoją prawdziwą matkę Bożenę i siostrę Adę.
 • Adam Roztocki (Zbigniew Stryj) – mąż Weroniki Wilk i syn Jana Roztockiego, przybrany ojciec Antosi. Ma syna Kacpra. Jest prawnikiem.
 • Sebastian Petrus (Paweł Deląg/Robert Jarociński) – biologiczny ojciec Antosi Wilk.
 • Agnieszka Olszewska (Katarzyna Walter) – była szefowa Weroniki Wilk. Prowadzi kancelarię. Jest przyjaciółką Romana Hoffera. Obecnie jest związana z Rafałem Sobczakiem. Ma problemy z alkoholem.
 • Wojciech Szulc (Wojciech Błach) – instruktor prawa jazdy. Mąż Żanety Zięby.
 • Róża Paprocka (Halina Rasiakówna) – siostra Marii Zięby. Matka zmarłego Jasia, chorego na zespół Downa. Była opiekunką Antosi Roztockiej. Była w związku z Janem Roztockim.
 • Daria Dziedzic (Maja Andrzejczuk) – córka Sławomira i Marzeny Dziedzic.
 • Anna Bednarczyk (Agata Moszumańska) – była dziewczyna Igora Nowaka, zmarła po ciężkiej chorobie.
 • Ula (Edyta Herbuś) – była dziewczyna Igora Nowaka.
 • Paula (Paulina Klimaszewska) – była sympatia Igora Nowaka.
 • Robert (Paweł Domagała – mężczyzna pracujący na stacji benzynowej.
 • Honorata Leśniewska (Aleksandra Konieczna) – narzeczona Romana. Ma syna Mikołaja.
 • Stefan Maciejewski (Marek Litewka) – mężczyzna, którego poznał Włodek łowiąc ryby. Flirtował z Marią.
 • Ilona Zdybicka (Anna Samusionek) – właścicielka agencji nieruchomości.
 • Katarzyna Sarnecka (Marta Wiśniewska) – prostytutka, która uwiodła Igora Nowaka.
 • Gabriela Nowak (Ewa Gorzelak) – żona Leszka, z którym wychowuje jego syna – Tomka.
 • Leszek Nowak (Wojciech Majchrzak) – ma żonę Gabrysię oraz dwóch synów z poprzednich związków – Igora i Tomka. Pracuje jako taksówkarz.
 • Przemysław G. Wiśniewski (Michał Lesień) – organizator uroczystości weselnych.
 • Piotr Mierzejewski (Andrzej Deskur) – były mąż Małgorzaty Zimińskiej.
 • Mirosława Mierzejewska (Hanna Bieniuszewicz) – matka Piotra, teściowa Małgorzaty.
 • Jan Roztocki (Wojciech Alaborski) – ojciec Adama Roztockiego. Był prawnikiem i prowadził kancelarię. Zmarł na skutek wylewu.
 • Alicja Domaniewska (Agnieszka Czekańska) – córka Jana i Marianny Wilków, po ich śmierci ona i jej siostra trafiły do różnych domów dziecka. Jej siostrą jest Weronika.
 • Lena Twardochleb (Nina Czerkies) – pochodzi z Ukrainy. Zamieszkała u Romana Hoffera. Ma córkę Tamarę. Powróciła na Ukrainę.
 • Grzegorz Zięba (Leszek Lichota) – syn Marii i Włodka Ziębów. Były mąż Żanety. Ojciec Marysi Zięby. Obecnie mieszka za granicą, ponieważ jest świadkiem koronnym.
 • Borys Orlow (Ołeh Sawkin) – były partner Ewy.

Serialowe rodziny

Nazwisko rodziny Postacie Status
Dudek Klementyna, Izabela, Jerzy, Edyta, od 2009
Brzozowscy Barbara, Andrzej, Karolina, Daniel, Jakub od 2003
Hoffer Roman, Ewa, od 2003
Nowak Leszek, Gabriela, Tomasz, Igor, Ewa 2003–2006
Brzozowscy Michał, Kinga, Ignacy od 2006
Zięba Maria, Włodzimierz od 2003
Kraszewscy Renata, Zygmunt od 2007
Zięba Grzegorz, Maria "Mania" od 2007
Roztocki, Wilk Weronika, Antonina, Adam, Jan, Kacper od 2006
Zimińscy Danuta, Marek, Aleksandra od 2006
Czubakowie Mirosław, Jolanta, Piotr, Małgorzata 2011–2012
Konarscy Iga, Jeremi, Filip, Marta, Ksawery od 2008
Dziedzic Sławomir, Marzena, Daria od 2008
Olszewska, Sobczak Agnieszka, Rafał, Ludwika od 2006
Kopeć Helena, mąż Heleny, Staszek od 2007
Kopczyńscy Krystyna, Karol od 2007
Paproccy Róża, były mąż Róży od 2003
Gryzoń Tosia, Emilia, Jaś od 2009
Gajewscy Sylwia, Patryk od 2011
Hoffer Zuza, Kamil od 2010
Cieślik Monika, Damian, Kajetan, Henryk od 2011
Szulc Wojciech, Żaneta od 2013

Obsada

Aktor Rola Status
Bożena Dykiel Maria Zięba od 2003
Mieczysław Hryniewicz Włodzimierz Zięba od 2003
Marta Jankowska Renata Kraszewska od 2007
Mariusz Słupiński Sławomir Dziedzic od 2008
Sylwia Gliwa Monika Zięba od 2003
Wojciech Brzeziński Bogdan Berg od 2013
Waldemar Błaszczyk Damian Cieślik od 2010
Stanisław i Tomasz Karnowscy Kajetan Cieślik od 2011
Grzegorz Wons Henryk Cieślik od 2011
Anna Guzik Żaneta Zięba-Szulc od 2005
Zuzia Kaszuba Marysia "Mania" Zięba od 2006
Anna Korcz Izabela Dudek od 2003
Wojciech Wysocki Jerzy Dudek od 2007
Karolina Brzosko Klementyna Dudek od 2009
Adam Fidusiewicz Maks Brzozowski 2003–2010, od 2012
Robert Kudelski Michał Brzozowski od 2003
Ilona Wrońska Kinga Brzozowska od 2003
Bartłomiej Kaszuba Ignacy Brzozowski od 2008
Tomasz Schimscheiner Andrzej Brzozowski od 2003
Kacper Łukasiewicz Jakub Brzozowski od 2003
Michał Tomala Daniel Brzozowski od 2003
Ewa Gawryluk Ewa Hoffer od 2003
Waldemar Obłoza Roman Hoffer od 2003
Kazimierz Mazur Kamil Hoffer od 2003
Jakub Wesołowski Igor Nowak od 2003
Joanna Jabłczyńska Marta Konarska od 2003
Marcin Chochlew Filip Konarski od 2005
Maciej Poppe Ksawery Konarski od 2008
Małgorzata Pieczyńska Iga Konarska od 2008
Lucyna Malec Danuta Zimińska od 2006
Grzegorz Gzyl Marek Zimiński od 2006
Marta Wierzbicka Aleksandra Zimińska od 2006
Anna Kerth Małgorzata Czubak od 2006
Maciej Jachowski Piotr Czubak od 2010
Zbigniew Stryj Adam Roztocki od 2005
Renata Dancewicz Weronika Roztocka od 2003
Gabriela Jeżółkowska Antonina Wilk od 2005
Krystian Perdjon Kacper Roztocki od 2012
Katarzyna Walter Agnieszka Olszewska od 2007
Małgorzata Socha Zuzanna Hoffer od 2007
Aleksandra Konieczna Honorata Leśniewska od 2008
Ołeh Sawkin Borys Orłow 2008-2013
Lech Mackiewicz Rafał Sobczak od 2008
Hanna Stankówna Ludwika Sobczak od 2008
Krzysztof Wieszczek Mikołaj Leśniewski od 2009
Dorota Chotecka Sylwia Gajewska od 2011
Bronisław Biziuk Patryk Gajewski od 2011
Paweł Ferens Jacek Dolniak od 2009
Janusz Chabior Artur Jaśkiewicz od 2009
Karolina Nolbrzak Magda Żebrowska (†) 2009–2013
Lena Jonik Julia Żebrowska od 2010
Ewa Serwa Matka Magdy od 2010
Wojciech Duryasz Henryk Magnowski od 2011
Aleksandra Mikołajczyk Iwona Majewska od 2011
Matylda Paszczenko Milena Krauss od 2011
Wojciech Błach Wojciech Szulc od 2011
Marek Kalita Arkadiusz Ostrowski od 2011
Maria Niklińska Nicole Sulinsky od 2011
Mateusz Gąsiewski Dominik Kamiński od 2011
Rafał Cieszyński Paweł Woliński od 2012
Bogusława Pawelec Bożena Wielgosz od 2012
Monika Obara Ada Wielgosz od 2012
Stefano Terrazzino Ricardo od 2012
Mikołaj Roznerski Olivier od 2012
Maciej Kujawski Stefan Dębek 2009–2011, od 2013
Katarzyna Żak Halina Dębek 2009–2011, od 2013
Anna Karczmarczyk Daria/Anna 2003
Piotr Fronczewski (głos) Wiktor Brzozowski 2003
Filip Bobek "Długi" 2003
Mariusz Pudzianowski Przemas Zieliński 2003
Ewa Skibińska Joanna Rawska 2003
Ewelina Ruckgaber Sylwia Muszyńska 2003
Agata Holc Suzy Wysocki 2003
Dariusz Kordek Krzysztof Burza 2003
Paweł Deląg Sebastian Petrus (#1) 2003–2004
Marta Wiśniewska Katarzyna Sarnecka 2003–2004
Olga Borys Jola 2005
Julia Pietrucha Alicja/Julia Furga 2003–2006
Krzysztof Wakuliński Oskar Madejski 2003–2006
Ewa Gorzelak Gabriela Nowak 2003–2006
Agata Moszumańska Anna Bednarczyk 2005–2006
Hanna Bieniuszewicz Mirosława Mierzejewska 2003–2007
Roksana Krzemińska Małgorzata Reiman 2003–2007
Matylda Damięcka Karolina Brzozowska 2003–2007
Edyta Herbuś Ula 2006–2007
Grzegorz Wojdon Wojciech Latałko 2006–2007
Alan Andersz Paweł 2007
Michał Lesień Przemysław G. Wiśniewski 2007
Andrzej Deskur Piotr Mierzejewski 2006–2008
Wojciech Alaborski Jan Roztocki 2006–2008
Jakub Przebindowski Karol Kopczyński 2007–2008
Sylwia Oksiuta Lidia Śmigielska 2003–2008
Joanna Kupińska Wiktoria Stachl 2003–2008
Robert Janowski Robert Malczewski 2003–2008
Paulina Klimaszewska Paulina Klimaszewska 2007–2009
Artur Chamski Patryk 2007–2008
Nina Czerkies Lena Twardochleb 2008
Jacek Borkowski Mariusz Pęczek 2008
Agnieszka Czekańska Alicja Domaniewska 2008–2009
Maciej Wierzbicki Julian Szczęsny 2009
Wojciech Kowman Tomasz Milewski 2009
Jacek Poniedziałek Tadeusz Nowicki 2009
Agnieszka Żulewska Maja Kochanowska 2008–2009
Sylwia Juszczak-Pągowska Reni Sadowska 2004–2005, 2008–2009
Leszek Lichota Grzegorz Zięba 2004–2009
Magdalena Nieć Oksana Krajewska 2009–2010
Maria Pakulnis Sylwia Madejska 2003–2010
Paweł Marczuk Aleks Krajewski 2009–2010
Izabela Noszczyk Adela Wyrwał 2009–2010
Mateusz Mikołajczyk Wojtek 2009–2010
Anna Samusionek Ilona Zdybicka 2009, 2012
Maciej Marczewski Darek Kosiński 2010
Wojciech Majchrzak Leszek Nowak 2003–2010
Joanna Liszowska Anita Wrzos 2010
Wojciech Medyński Robert Wrzos 2010
Tomasz Gęsikowski Bartosz 2011
Monika Zalewska Marianna 2011
Katarzyna Kurylońska Agata 2011
Bożena Nurkowska Bożena Dziedzic 2008-2011
Katarzyna Misiewicz Marzena Dziedzic 2008–2011
Krzysztof Kalczyński Jeremi Konarski 2008–2011
Agata Piotrowska-Mastelarz Tosia Gryzoń 2009–2011
Weronika Książkiewicz Laura Pawłowska 2010–2011
Ewa Kania Dominika 2007–2011
Halina Rasiakówna Róża Paprocka 2003–2009, 2011
Piotr Skarga Ryszard Jankowski 2011
Patricia Kazadi Beata Dolniak 2009–2011
Joanna Moro Edyta Dudek 2007–2011
Jacek Rozenek Eryk Kuśnierz 2011
Marcin Krawczyk Jarek Walczak 2011
Katarzyna Pyszyńska Emilia Gryzoń 2009–2011
Aleksander Dąbrowa Jaś Gryzoń 2011
Marek Lewandowski Mirosław Czubak 2011–2012
Monika Sołubianka Jolanta Czubak 2011–2012
Maria Semotiuk Sara Jaśkiewicz 2011–2012
Dominika Figurska Nina Lassota 2011–2012
Radosław Pazura Janusz Gajewski 2010–2012
Tomasz Dedek Gerard 2011–2012
Monika Fronczek Dorota 2011–2012
Wacław Warchoł Szymon 2011–2012
Maja Andrzejczuk Daria Dziedzic 2008–2012
Robert Jarociński Sebastian Petrus (#2) 2010–2012
Jerzy Schejbal Tadeusz Zieliński 2011–2012
Jan Jankowski Mieczysław Burzyński 2010–2012
Łukasz Konopka Krzysztof Smolny od 2011
Marcin Troński Wiktor Kiertyczak 2012
Małgorzata Rożniatowska Jadwiga 2012
Kinga Ilgner Anna 2012
Grażyna Wolszczak Barbara Brzozowska od 2003
Anna Kózka Martyna Szulc 2012–2013
Dobromir Dymecki Kaziemierz Adamiak od 2013
Ania Niedźwiedzka Ula od 2013
Joanna Trzepiecińska Betty Sulinsky 2014

Odcinki serialu

Pierwszy i drugi sezon rozciągnięte były na kilkanaście miesięcy (sezon drugi trwał blisko dwa lata), przy czym w ich trakcie w lipcu i sierpniu emitowano tylko po dwa odcinki tygodniowo. Od trzeciego sezonu, czyli od września 2006 wprowadzono większą regularność emisji – od tej pory premierowe epizody Na Wspólnej wyświetlane są od września do maja lub czerwca. Na każdy sezon przypada obecnie ok. 150–160 nowych odcinków.

Sezon Lata Odcinki Rozpoczęcie emisji Zakończenie emisji Rok Odcinki
Pierwszy 2003/2004 1–330 27 stycznia 2003 2 lipca 2004 2003 1–256
Drugi 2004/2006 330–670 6 września 2004 22 czerwca 2006 2004 257–440
2005 441-615
Trzeci 2006/2007 671–833 5 września 2006 21 czerwca 2007 2006 616–780
Czwarty 2007/2008 834–994 3 września 2007 19 czerwca 2008 2007 781–930
Piąty 2008/2009 995–1145 1 września 2008 28 maja 2009 2008 931–1075
Szósty 2009/2010 1146–1302 7 września 2009 10 czerwca 2010 2009 1076–1260
Siódmy 2010/2011 1303–1465 6 września 2010 16 czerwca 2011 2010 1261–1450
Ósmy 2011/2012 1466–1622 5 września 2011 7 czerwca 2012 2011 1451–1605
Dziewiąty 2012/2013 1623–1779 3 września 2012 13 czerwca 2013 2012 1606–1765
Dziesiąty 2013/2014 1780–1926 2 września 2013 29 maja 2014 2013 1766–1982
Jedenasty 2014/2015 od 1927 1 września 2014 czerwiec 2015 2014 od 1983

Czołówka

 • Pierwsza odsłona czołówki przedstawiała bohaterów w Warszawie. Tło za aktorami było niebieskie natomiast postacie wyróżniono pełnym kolorem. Wraz z ruchem bohaterów przesuwały się napisy (imię postaci oraz imię i nazwisko aktora wcielającego się w postać).
 • Zmiana czołówki nastąpiła 4 września 2006 (odcinek 661). Przedstawiono na nich serialowe rodziny i powiązanych ze sobą bezpośrednio bohaterów. Postacie są nieruchome, podpisane wyłącznie imieniem i nazwiskiem postaci a tło z niebieskiego przeistacza się w czerwone, a następnie nabiera normalnego koloru.
 • Od kwietnia 2008 do czerwca 2010 obowiązywała czołówka, która jest modyfikacją poprzedniej. W ostatniej scenie usunięto postać Grzegorza Zięby (Leszek Lichota) i umieszczono tam postać Sławka Dziedzica (Mariusz Słupiński).
 • Kolejna czołówka została wprowadzona 6 września 2010. Wykorzystano poprzednią koncepcję graficzną, zamieniając jedynie zdjęcia filmami z bohaterami serialu. Do czołówki dodano dzieci bohaterów, a także dodano postacie Jerzego (Wojciech Wysocki), Honoraty (Aleksandra Konieczna), Borysa (Ołeh Sawkin) i Zuzanny (Małgorzata Socha). W czołówce nie pojawiły się postacie grane przez Adama Fidusiewicza (Maks) oraz Annę Kerth (Małgosia).
 • Nowa czołówka serialu pojawiła się 1 września 2014 w odcinku 1927.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu