Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie 2010 [historia i autorzy]

72. Mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie – odbyły się w Poznaniu w dniach 11–13 czerwca 2010.

Mistrzostwa rozgrywane były na Torze Regatowym "Malta"

Spis treści

Medaliści

Mężczyźni

Kanadyjki

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
C-1 200 m Adam Ginter
(spójnia Warszawa)
41,011 Mariusz Kruk
(Posnania Poznań)
41,437 Roman Rynkiewicz
(AZS AWF Gorzów Wlkp.)
41,503
C-1 500 m Mariusz Kruk
(Posnania Poznań)
1:50,742 Adam Ginter
(Spójnia Warszawa)
1:51,222 Roman Rynkiewicz
(AZS AWF Gorzów Wlkp.)
1:51,378
C-1 1000 m Marcin Grzybowski
(Posnania Poznań)
3:51,661 Tomasz Kaczor
(Warta Poznań)
3:54,139 Michał Kudła
(Posnania Poznań)
3:56,791
C-1 5000 m Tomasz Nędzi
(Zawisza Bydgoszcz)
25:58,35 Marcin Żołna
(MOSM Tychy)
26:31,43 Bartosz Pławski
(Admira Gorzów Wlkp.)
26:35,04
C-1 4 × 200 m relay Posnania Poznań
Kamil Mendalka
Paweł Baraszkiewicz
Marcin Grzybowski
Mariusz Kruk
3:16,732 AZS AWF Gorzów Wlkp.
Roman Rynkiewicz
Łukasz Woszczyński
Jakub Koźbiał
Michał Hertel
3:16,984 Zawisza Bydgoszcz
Marcin Ruczyński
Michał Ruczyński
Tomasz Sobiechowski
Tomasz Nędzi
3:23,657
C-2 200 m Roman Rynkiewicz
Łukasz Woszczyński
(AZS AWF Gorzów Wlkp.)
38,559 Piotr Wiśniewski
Adam Nowak
(Posnania Poznań)
39,015 Paweł Baraszkiewicz
Kamil Mendalka
(Posnania Poznań)
39,597
C-2 500 m Roman Rynkiewicz
Łukasz Woszczyński
(AZS AWF Gorzów Wlkp.)
1:44,471 Paweł Baraszkiewicz
Kamil Mendalka
(Posnania Poznań)
1:45,731 Jakub Koźbiał
Michał Hertel
(AZS AWF Gorzów Wlkp.)
1:46,251
C-2 1000 m Roman Rynkiewicz
Łukasz Woszczyński
(AZS AWF Gorzów Wlkp.)
3:38,135 Arkadiusz Toński
Mateusz Kamiński
(OKS Olsztyn)
3:40,265 Mariusz Kruk
Marcin Grzybowski
(Posnania Poznań)
3:41,513
C-4 500 m Posnania Poznań
Kamil Mendalka
Paweł Baraszkiewicz
Marcin Grzybowski
Mariusz Kruk
1:35,809 AZS AWF Gorzów Wlkp.
Jakub Koźbiał
Michał Hertel
Roman Rynkiewicz
Łukasz Woszczyński
1:36,838 AZS AWF Poznań
Tomasz Pośpiech
Jarosław Bruch
Arkadiusz Skręty
Paweł Dochniak
1:38,545
C-4 1000 m Posnania Poznań
Piotr Wiśniewski
Michał Kudła
Patryk Albert
Adam Nowak
3:23,589 AZS AWF Poznań
Tomasz Pośpiech
Jarosław Bruch
Arkadiusz Skręty
Paweł Dochniak
3:23,817 AZS AWF Gorzów Wlkp.
Wojciech Chudy
Artur Zając
Piotr Okuniewski
Michał Hertel
3:28,539

Kajaki

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m Piotr Siemionowski
(Zawisza Bydgoszcz)
36,217 Denis Ambrozial
(OKS Olsztyn)
36,829 Rafał Jackowiak
(Błyskawica Rokietnica)
37,063
K-1 500 m Mariusz Kujawski
(Zawisza Bydgoszcz)
1:40,814 Piotr Siemionowski
(Zawisza Bydgoszcz)
1:41,012 Marek Twardowski
(Sparta Augustów)
1:41,120
K-1 1000 m Krzysztof Łuczak
(Posnania Poznań)
3:29,942 Tomasz Olszewski
(Posnania Poznań)
3:30,758 Rafał Rosolski
(Admira Gorzów Wlkp.)
3:31,838
K-1 5000 m Krzysztof Łuczak
(Posnania Poznań)
22:00,68 Arkadiusz Krajewski
(Admira Gorzów Wlkp.)
22:03,87 Paweł Florczak
(Astoria Bydgoszcz)
22:08,73
K-1 4 × 200 m relay OKS Olsztyn
Tomasz Mendelski
Michał Zwoliński
Karol Marcinkjan
Denis Ambroziak
2:50,197 Zawisza Bydgoszcz
Piotr Siemionowski
Piotr Mazur
Wojciech Pietrzak
Mariusz Kujawski
2:50,521 UKS Kopernik Bydgoszcz
Krzysztof Jarocki
Dawid Putto
Kajetan Rakowski
Mateusz Grabowiecki
2:53,767
K-2 200 m Marek Twardowski
Adam Wysocki
(Sparta Augustów)
34,006 Denis Ambroziak
Karol Marcinkjan
(OKS Olsztyn)
34,228 Marcin Nickowski
Mateusz Bochenek
(AZS AWF Gorzów Wlkp.)
34,678
K-2 500 m Marcin Nickowski
Jakub Cebula
(AZS AWF Gorzów Wlkp.)
1:32,243 Wojciech Pannellier
Paweł Florczak
(Astoria Bydgoszcz)
1:34,757 Karol Teodorowicz
Jakub Drzazga
(Astoria Bydgoszcz)
1:36,251
K-2 1000 m Jakub Drzyzga
Paweł Sierocki
(Astoria Bydgoszcz)
3:15,363 Wojciech Pietrzak
Mariusz Kujawski
(Astoria Bydgoszcz)
3:15,405 Arkadiusz Krajewski
Rafał Rosolski
(Amira Gorzów Wlkp.)
3:16,497
K-4 500 m AZS AWF Gorzów Wlkp.
Marcin Nickowski
Jakub Cebula
Mateusz Bochenek
Rafał Soiński
1:25,262 Posnania Poznań
Mateusz Olejniczak
Dawid Wardowicz
Tomasz Olszewski
Łukasz Jędrzejczak
1:25,910 Zawisza Bydgoszcz
Sebastian Szypuła
Wojciech Pietrzak
Rafał Maroń
Paweł Baumann
1:26,528
K-4 1000 m Posnania Poznań
Łukasz Jędrzejczak
Dawid Wardowicz
Tomasz Olszewski
Krzysztof Łuczak
2:55,075 Zawisza Bydgoszcz
Piotr Siemionowski
Sebastian Szypuła
Rafał Maroń
Paweł Baumann
2:55,807 AZS AWF Gorzów Wlkp.
Marcin Nickowski
Jakub Cebula
Łukasz Imianowski
Marek Kuczewski
2:55,963

Kobiety

Kajaki

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m Marta Walczykiewicz
(Posnania Poznań)
41,009 Ewelina Wojnarowska
(Warta Poznań)
42,293 Magdalena Krukowska
(UKS Kopernik Bydgoszcz)
43,037
K-1 500 m Ewelina Wojnarowska
(Warta Poznań)
1:51,563 Beata Mikołajczyk
(UKS Kopernik Bydgoszcz)
1:52,121 Marta Walczykiewicz
(Posnania Poznań)
1:53,819
K-1 1000 m Beata Mikołajczyk
(UKS Kopernik Toruń)
3:55,927 Sandra Pawełczak
(Dojlidy Białystok)
3:58,297 Dorota Kuczkowska
(WTW Warszawa)
4:00,277
K-1 5000 m Aleksandra Górna
(Zawisza Bydgoszcz)
24:46,98 Paulina Wiewióra
(AZS AWF Gorzów Wlkp.)
24:58,46 Agnieszka Kowalczyk
(AZS AWF Gorzów Wlkp.)
25:15,94
K-1 4 × 200 m relay UKS Kopernik Bydgoszcz
Beata Mikołajczyk
Magdalena Krukowska
Laura Kryger
Marta Roszczyn
3:20,926 AZS AWF Gorzów Wlkp.
Daria Polakowska
Karolina Naja
Paulina Wiewióra
Agnieszka Kowalczyk
3:22,348 Warta Poznań
Ewelina Wojnarowska
Ewa Bresińska
Paula Chudzińska
Jagoda Lemańska
3:31,852
K-2 200 m Marta Walczykiewicz
Aneta Konieczna
(Posnania Poznań)
39,798 Karolina Naja
Paulina Wiewióra
(AZS AWF Gorzów Wlkp.)
40,362 Dorota Kuczkowska
Monika Borowicz
(WTW Warszawa)
41,520
K-2 500 m Beata Mikołajczyk
Magdalena Krukowska
(UKS Kopernik Bydgoszcz)
1:44,547 Karolina Naja
Paulina Wiewióra
(AZS AWF Gorzów Wlkp.)
1:47,205 Sara Jasińska
Joanna Bruska
(Zawisza Bydgoszcz)
1:47,529
K-2 1000 m Karolina Naja
Paulina Wiewióra
(AZS AWF Gorzów Wlkp.)
3:39,680 Daria Polakowska
Agnieszka Kowalczyk
(AZS AWF Gorzów Wlkp.)
3:40,934 Laura Kryger
Marta Roszczyn
(UKS Kopernik Toruń)
3:42,380
K-4 500 m UKS Kopernik Bydgoszcz
Beata Mikołajczyk
Magdalena Krukowska
Laura Kryger
Marta Roszczyn
1:37,532 AZS AWF Gorzów Wlkp.
Karolina Naja
Paulina Wiewióra
Daria Polakowska
Agnieszka Kowalczyk
1:37,724 Zawisza Bydgoszcz
Sara Jasińska
Joanna Bruska
Aleksandra Górna
Agata Kordas
1:39,008
K-4 1000 m AZS AWF Gorzów Wlkp
Karolina Naja
Paulina Wiewióra
Daria Polakowska
Agnieszka Kowalczyk
3:29,926 Zawisza Bydgoszcz
Sara Jasińska
Joanna Bruska
Aleksandra Górna
Agata Kordas
3:33,748 Posnania Poznań
Marta Tracz
Patrycja Krupa
Zyta Zydorczak
Alicja Rydzewska
3:34,168
C-1 200 m Maja Madziewicz
(OKS Olsztyn)
56,156 Magda Stanny
(MSOM Tychy)
1:08,372 Dorota Kozakiewicz
(UKS Koszałek Węgozewo)
1:13,406

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu