Michał Olszański [historia i autorzy]

Michał Olszański (ur. 29 lipca 1954 w Kielcach) – polski pedagog i dziennikarz radiowy oraz telewizyjny.

Życiorys

Jest synem małżeństwa dziennikarzy Tadeusza i Barbary Olszańskich. Z wykształcenia pedagog po Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego (1977), do 1992 r. pracował w ośrodku dla trudnej młodzieży. W latach 2000–2001 był dyrektorem Programu III Polskiego Radia. Obecnie nadal pracuje w Trójce, gdzie prowadzi audycje sportowe („Trzecia strona medalu”) oraz piątkową "Godzinę prawdy". Współpracuje też z TVP2, gdzie jest gospodarzem „Magazynu Ekspres Reporterów” i razem z Anną Popek prowadzi poranny program „Pytanie na śniadanie”.

Rodzina

Żona Magda (od 1977 roku) jest terapeutą i pedagogiem, poznali się jeszcze na studiach. Mają dwóch synów Jana i Antka.

Nagrody

  • 2011: Laureat Telekamery Teletygodnia.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu