Left 4 Dead [historia i autorzy]

Left 4 Deadgra komputerowa z gatunku first-person shooter, wyprodukowana przez Turtle Rock Studios i wydana w 2008 roku przez Valve Corporation. W 2009 roku ukazała się jej kontynuacja Left 4 Dead 2.

Spis treści

Fabuła

W Left 4 Dead gracz przejmuje kontrolę nad jedną z czterech postaci, które ocalały podczas epidemii zmieniającej ludzi w zombie i starają się przetrwać w celu ucieczki z zagrożonego miejsca. By to osiągnąć, potrzebna jest współpraca między graczami. W grze zastosowano autorski system AI Director, który może losowo generować zombie w różnych miejscach i dopasowywać poziom trudności do umiejętności graczy.

Ocaleni

W grze występuje czwórka przypadkowych ludzi, którzy są uodpornieni na wirusa.

  • Bill - weteran wojny w Wietnamie, były członek Zielonych Beretów. Jest najstarszym i najbardziej doświadczonym z czwórki bohaterów, przez co jest ich przywódcą. Bill ginie w drugiej kampanii Left 4 Dead 2 podczas próby zablokowania mostu. Głosu użyczył mu Jim French.
  • Louis - jedyny afroamerykanin w grupie. Pracował jako młodszy analityk systemu w firmie informatycznej w Filadelfii. Chciał porzucić pracę, jednak tego samego dnia ludzkość została zaatakowana przez wirusa. Głosu użyczył mu Earl Alexander.
  • Zoey - jedyna kobieta w drużynie, studentka. Najmłodsza osoba w grupie. Głosu użyczyła jej Jen Taylor.
  • Francis - twardy z charakteru harlejowiec. Głosu użyczył mu Vince Valenzuela.

Rozgrywka

W Left 4 Dead gracz może posiadać jedną broń główną, jeden lub dwa pistolety, jedną broń rzucaną, apteczkę oraz tabletki przeciwbólowe. Każda broń zaopatrzona jest w latarkę. W grze występują ludzie zarażeni przez wirus, który infekując ich organizm przemienił ich w zombie. W grze poza normalnymi wrogami występują także zombie ze specjalnymi umiejętnościami.

Krytyka

Left 4 Dead została pozytywnie oceniona przez krytyków, uzyskując średnią ocen 89% według agregatora GameRankings.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu