Labirynt Śmierci (gra) [historia i autorzy]

Labirynt Śmierci (ang. Citadel of Blood) – gra planszowa wydana w 1982 roku przez firmę SPI (Simulations Publications Inc.), której autorem jest Eric Lee Smith. W Polsce grę wydała, bez praw licencyjnych, firma Encore.

Jest to krótka (90-120 min.) i prosta gra przygodowa (z elementami RPG), której akcja zlokalizowana jest w tytułowym labiryncie. Gracze (1-6 osób) wcielają się w drużynę bohaterów (trzech bohaterów i trzech uczniów), posiadających specyficzne umiejętności, którzy współpracują ze sobą poszukując w labiryncie celu gry – czarnych wrót i ich zniszczenia.

Interesującą innowacją gry jest plansza, która jest losowana z dużego zestawu żetonów przedstawiających poszczególne elementy planszy (komnaty i korytarze) oraz znaleziska (przedmioty, przejścia na inne poziomy). Gracz lub gracze, poruszający drużyną, za każdym razem przy ruchu dobierają pasujący do już istniejącego układu kolejny żeton planszy, tworząc z każdą nową rozgrywką inny układ labiryntu, niekiedy znacznie różnicujący trudność gry poprzez schodzenie na niższe, trudniejsze, poziomy labiryntu.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu