Klasa okręgowa (grupa zamojska) [historia i autorzy]

Klasa okręgowa (grupa zamojska) - jedna z czterech na terenie województwa lubelskiego klas okręgowych, stanowiąca pośredni szczebel rozgrywkowy między IV ligą, a klasą A. Stanowi tzw. VI ligę w rozgrywkach krajowych.

Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie systemem kołowym. Zwycięzcy grupy uzyskują awans do IV ligi polskiej grupy lubelskiej, zaś najsłabsze zespoły relegowane są do poszczególnych grup klas A. Organizatorem rozgrywek jest Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej (ZOZPN).

Zespoły piłkarskie pochodzą z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego (województwo lubelskie), zamojskiego oraz miasta Zamość.

Spis treści

Ostatni zwycięzcy

Zwycięzcy tej ligi w ostatnich kilku latach (awans do IV ligi):

  • 2015 - ???
  • 2014 - Kryształ Werbkowice
  • 2013 - Łada 1945 Biłgoraj
  • 2012 - AMSPN Hetman Zamość
  • 2011 - Omega Stary Zamość
  • 2010 - Huczwa Tyszowce
  • 2009 - Roztocze Szczebrzeszyn
    • Od sezonu 2008/2009 klasa okręgowa stanowi szósty szczebel w hierarchii rozgrywek piłkarskich w Polsce.
  • 2008 - Olender Sól
  • 2007 - Spartakus Szarowola
  • 2006 - Łada Biłgoraj
  • 2005 - Unia Hrubieszów
  • 2004 - Hetman II Zamość (awans do IV ligi po wygranych barażach).
  • 2003 - Granica Lubycza Królewska
  • 2002 - Roztocze Szczebrzeszyn
  • 2001 - Hetman II Zamość
  • 2000 - Korona Łaszczów
  • 1999 - Unia Hrubieszów (awansowała do IV ligi, grupy Chełm-Kielce-Tarnobrzeg-Zamość).
  • 1998 - Korona Łaszczów (awansowała do IV ligi, grupy Chełm-Kielce-Tarnobrzeg-Zamość).
  • 1997 - Victoria Łukowa/Chmielek (awans do klasy międzyokręgowej uzyskał też wicemistrz Sparta Wożuczyn).
  • 1996 - Kryształ Werbkowice (awans do klasy międzyokręgowej uzyskał też wicemistrz Prywaciarz Tomaszów Lubelski).
  • 1995 - Bolmar Bodaczów (awans do klasy międzyokręgowej uzyskał też wicemistrz Ostoja Skierbieszów).
  • 1994 - Victoria Łukowa (awans do klasy międzyokręgowej uzyskał też wicemistrz Granica Lubycza Królewska).
  • 1993 - Spartakus Szarowola (awans do klasy międzyokręgowej uzyskał też wicemistrz Olimpiakos Tarnogród).
  • 1992 - Sokół Zwierzyniec (awans do klasy międzyokręgowej (IV ligi), grupy Chełm-Zamość uzyskał też wicemistrz Ruch Izbica).
    • Od sezonu 1991/1992 klasa okręgowa stanowi piąty szczebel w hierarchii rozgrywek piłkarskich w Polsce.
  • 1991 - Tomasovia Tomaszów Lubelski (awans do III ligi po wygranych barażach).
    • W sezonie 1990/1991 zamojska klasa okręgowa stanowi czwarty szczebel w hierarchii rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Sezon 2014/2015

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Roztocze Szczebrzeszyn 30 '
2 Unia Hrubieszów 30 '
3 Grom Różaniec 30 '
4 Huczwa Tyszowce 30 '
5 Victoria Łukowa/Chmielek 30 '
6 Ostoja Skierbieszów 30 '
7 Korona Łaszczów 30 '
8 Sparta Łabunie 30 '
9 Sokół Zwierzyniec 30 '
10 Sparta Wożuczyn 30 '
11 Igros Krasnobród 30 '
12 Olimpia Miączyn 30 '
13 Gryf Zamość 30 '
14 Włókniarz Frampol 30 '
15 Orion Dereźnia Solska 30 '
16 Pogoń 96 Łaszczówka 30 '
Legenda:
awans do IV ligi
spadek do klasy A
  • źródło: prasa regionalna.

Sezon 2013/2014

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Kryształ Werbkowice 30 76 25 1 4 98 27
2 Unia Hrubieszów 30 72 23 3 4 106 28
3 Grom Różaniec 30 69 22 3 5 98 33
4 Huczwa Tyszowce 30 64 21 1 8 89 35
5 Victoria Łukowa/Chmielek 30 56 18 2 10 71 39
6 Ostoja Skierbieszów 30 49 14 7 9 59 46
7 Korona Łaszczów 30 46 13 7 10 65 43
8 Sparta Łabunie 30 45 13 6 11 53 65
9 Sokół Zwierzyniec 30 45 13 6 11 64 56
10 Sparta Wożuczyn 30 38 11 5 14 58 69
11 Igros Krasnobród 30 34 9 7 14 59 53
12 Olimpia Miączyn 30 33 9 6 15 56 88
13 Orkan Bełżec 30 25 8 1 21 57 120
14 Cosmos Józefów 30 23 7 2 21 48 86
15 Aleksandria Aleksandrów 30 13 3 4 23 30 110
16 Huragan Hrubieszów 30 1 0 1 29 25 138
Legenda:
awans do IV ligi
spadek do klasy A
  • źródło: [1] oraz prasa regionalna.
  • Kryształ Werbkowice awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Huragan Hrubieszów, Aleksandria Aleksandrów, Cosmos Józefów i Orkan Bełżec spadły do klasy A.

Sezon 2012/2013

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Łada 1945 Biłgoraj 30 69 22 3 5 63 26
2 Grom Różaniec 30 67 21 4 5 75 35
3 Unia Hrubieszów 30 62 20 2 8 87 36
4 Kryształ Werbkowice 30 55 16 7 7 58 31
5 Olimpia Miączyn 30 50 15 5 10 65 49
6 Ostoja Skierbieszów 30 47 14 5 11 53 52
7 Korona Łaszczów 30 47 14 5 11 68 47
8 Igros Krasnobród 30 47 13 8 9 71 50
9 Aleksandria Aleksandrów 30 46 13 7 10 53 49
10 Tur Turobin 30 38 10 8 12 43 52
11 Sparta Łabunie 30 36 10 6 14 41 47
12 Victoria Łukowa/Chmielek 30 30 9 3 18 45 61
13 Orkan Bełżec 30 27 9 0 21 37 77
14 Piast Babice 30 25 8 1 21 44 86
15 Tanew Majdan Stary 30 23 7 2 21 37 75
16 Płomień/Spartan Nieledew 30 17 5 2 23 43 110
Legenda:
awans do IV ligi
spadek do klasy A
spadek do klasy B
  • źródło: [2] oraz prasa regionalna.
  • Łada 1945 Biłgoraj awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Piast Babice, Tanew Majdan Stary i Płomień/Spartan Nieledew spadły do klasy A.
  • Przed startem sezonu 2013/14 Tur Turobin zrezygnował z gry w klasie okręgowej i będzie występował w zamojskiej klasie B, jego miejsce w klasie okręgowej zajął Orkan Bełżec.

Sezon 2011/2012

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 AMSPN Hetman Zamość 30 86 28 2 0 134 13
2 Aleksandria Aleksandrów 30 67 21 4 5 80 36
3 Kryształ Werbkowice 30 63 20 3 7 72 31
4 Ostoja Skierbieszów 30 62 19 5 6 71 38
5 Korona Łaszczów 30 54 17 3 10 60 40
6 Grom Różaniec 30 51 15 6 9 72 54
7 Unia Hrubieszów 30 50 15 5 10 73 65
8 Igros Krasnobród 30 45 14 3 13 73 51
9 Olimpia Miączyn 30 42 12 6 12 70 51
10 Tur Turobin 30 32 9 5 16 45 74
11 Victoria Łukowa/Chmielek 30 32 9 5 16 47 73
12 Sparta Łabunie 30 30 8 6 16 50 62
13 Tanew Majdan Stary 30 30 9 3 18 40 78
14 Echo Zawada 30 18 6 0 24 35 91
15 Relax Księżpol 30 16 4 4 22 32 107
16 Olimpiakos Tarnogród 30 11 3 2 25 23 113
Legenda:
awans do IV ligi
spadek do klasy A
  • źródło: [3] oraz prasa regionalna.
  • AMSPN Hetman Zamość awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Echo Zawada, Relax Księżpol i Olimpiakos Tarnogród spadły do klasy A.

Sezon 2010/2011

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Omega Stary Zamość 30 73 24 1 5 89 31
2 Ostoja Skierbieszów 30 57 18 3 9 63 42
3 Grom Różaniec 30 57 16 9 5 73 48
4 Igros Krasnobród 30 56 16 8 6 87 46
5 Tur Turobin 30 54 15 9 6 49 36
6 Kryształ Werbkowice 30 50 14 8 8 43 31
7 Korona Łaszczów 30 50 15 5 10 61 44
8 Unia Hrubieszów 30 46 14 4 12 59 46
9 Sparta Wożuczyn 30 41 12 5 13 46 48
10 Sparta Łabunie 30 36 9 9 12 39 51
11 Relax Księżpol 30 35 9 8 13 50 60
12 Victoria Łukowa/Chmielek 30 35 10 5 15 49 51
13 Echo Zawada 30 29 8 5 17 34 64
14 Olimpiakos Tarnogród 30 29 8 5 17 33 64
15 Tanew Majdan Stary 30 18 4 6 20 21 72
16 Cosmos Józefów 30 7 1 4 25 36 98
Legenda:
awans do IV ligi
spadek do klasy A
spadek do klasy B
  • źródło: [4] oraz prasa regionalna.
  • Omega Stary Zamość awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Cosmos Józefów spadł do klasy A.
  • Sparta Wożuczyn spadła do klasy B.
  • Olender Sól (po rundzie jesiennej sezonu 2010/11 wycofał się z rozgrywek III ligi) w sezonie 2011/12 zrezygnował z gry w klasie okręgowej i będzie występował w zamojskiej klasie A, dzięki czemu Echo Zawada utrzymało się w klasie okręgowej.
  • Po sezonie mistrz zamojskiej klasy A w grupie II Płomień/Spartan Nieledew zrezygnował z gry w klasie okręgowej, a trzecia drużyna klasy A Huragan Hrubieszów nie otrzymał licencji na grę w klasie okręgowej w sezonie 2011/12, dlatego w lidze utrzymał się Olimpiakos Tarnogród.
  • Dwa tygodnie przed startem sezonu 2011/12 Sparta Wożuczyn zrezygnowała z gry w klasie okręgowej i będzie występowała w zamojskiej klasie B, jej miejsce w klasie okręgowej zajęła Tanew Majdan Stary.

Sezon 2009/2010

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Huczwa Tyszowce 30 73 23 4 3 93 22
2 Ostoja Skierbieszów 30 63 20 3 7 74 36
3 Kryształ Werbkowice 30 61 19 4 7 75 34
4 Omega Stary Zamość 30 56 18 2 10 80 46
5 Sparta Wożuczyn 30 46 14 4 12 59 60
6 Korona Łaszczów 30 46 14 4 12 62 49
7 Unia Hrubieszów 30 44 13 5 12 53 53
8 Echo Zawada 30 42 12 6 12 59 62
9 Tur Turobin 30 41 12 5 13 41 48
10 Tanew Majdan Stary 30 36 10 6 14 42 68
11 Olimpiakos Tarnogród 30 35 9 8 13 41 54
12 Victoria Łukowa/Chmielek 30 33 8 9 13 43 54
13 Cosmos Józefów 30 33 9 6 15 46 67
14 Granica Lubycza Królewska 30 31 7 10 13 34 51
15 Nord 98 Wysokie 30 20 5 5 20 32 83
16 Płomień/Spartan Nieledew 30 19 6 1 23 24 71
Legenda:
awans do IV ligi
spadek do klasy A
  • źródło: [5] oraz prasa regionalna.
  • Huczwa Tyszowce awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Granica Lubycza Królewska, Nord 98 Wysokie i Płomień/Spartan Nieledew spadły do klasy A.

Sezon 2008/2009

Od sezonu 2008/2009 klasa okręgowa stanowi szósty szczebel w hierarchii rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Roztocze Szczebrzeszyn 30 75 24 3 3 77 20
2 Huczwa Tyszowce 30 65 20 5 5 73 32
3 Korona Łaszczów 30 54 17 3 10 65 40
4 Nord 98 Wysokie 30 50 15 5 10 59 49
5 Ostoja Skierbieszów 30 47 13 8 9 58 52
6 Kryształ Werbkowice 30 46 12 10 8 54 34
7 Sparta Wożuczyn 30 42 11 9 10 46 47
8 Olimpiakos Tarnogród 30 42 12 6 12 46 38
9 Echo Zawada 30 41 11 8 11 49 53
10 Victoria Łukowa/Chmielek 30 41 12 5 13 43 45
11 Omega Stary Zamość 30 36 10 6 14 56 59
12 Cosmos Józefów 30 32 9 5 16 43 77
13 Hetman II Zamość 30 30 7 9 14 36 56
14 Unia Hrubieszów 30 28 8 4 18 41 80
15 Włókniarz Frampol 30 27 6 9 15 39 57
16 Orkan Bełżec 30 14 3 5 22 28 74
Legenda:
awans do IV ligi
rozwiązana po sezonie
spadek do klasy A
  • źródło: [6] oraz prasa regionalna.
  • Roztocze Szczebrzeszyn awansowało do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Włókniarz Frampol i Orkan Bełżec spadły do klasy A.
  • W związku z rezygnacją Hetmana II Zamość (drużyna została rozwiązana) z gry w klasie okręgowej w sezonie 2009/2010 w lidze utrzymała się Unia Hrubieszów.

Sezon 2007/2008

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Olender Sól 30 72 23 3 4 61 13
2 Hetman II Zamość 30 61 18 7 5 84 35
3 Unia Hrubieszów 30 61 19 4 7 72 44
4 Huczwa Tyszowce 30 59 19 2 9 92 56
5 Roztocze Szczebrzeszyn 30 56 18 2 10 81 43
6 Kryształ Werbkowice 30 55 17 4 9 66 36
7 Victoria Łukowa/Chmielek 30 47 14 5 11 56 38
8 Sparta Wożuczyn 30 45 14 3 13 48 52
9 Olimpiakos Tarnogród 30 43 13 4 13 53 52
10 Korona Łaszczów 30 42 13 3 14 51 62
11 Nord 98 Wysokie 30 35 11 2 17 46 56
12 Omega Stary Zamość 30 34 11 1 18 49 66
13 Ostoja Skierbieszów 30 30 9 3 18 32 76
14 Płomień/Spartan Nieledew 30 27 8 3 19 46 83
15 Granica Lubycza Królewska 30 16 4 4 22 22 65
16 Orzeł Tereszpol 30 11 3 2 25 18 100
Legenda:
awans do IV ligi
baraże o awans do IV ligi
spadek do klasy A
  • źródło: [7] oraz prasa regionalna.
  • Olender Sól awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Hetman II Zamość przegrał swoje mecze barażowe i pozostał w klasie okręgowej.
  • Płomień/Spartan Nieledew, Granica Lubycza Królewska i Orzeł Tereszpol spadły do klasy A.

Sezon 2006/2007

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Spartakus Szarowola 30 85 28 1 1 120 13
2 Hetman II Zamość 30 57 17 6 7 77 36
3 Roztocze Szczebrzeszyn 30 54 16 6 8 75 45
4 Ostoja Skierbieszów 30 49 15 4 11 54 51
5 Victoria Łukowa/Chmielek 30 48 15 3 12 56 41
6 Omega Stary Zamość 30 46 13 7 10 50 44
7 Huczwa Tyszowce 30 46 15 1 14 50 68
8 Korona Łaszczów 30 44 12 8 10 51 55
9 Olimpiakos Tarnogród 30 43 13 4 13 55 59
10 Unia Hrubieszów 30 39 12 3 15 60 75
11 Kryształ Werbkowice 30 32 8 8 14 48 69
12 Płomień/Spartan Nieledew 30 32 9 5 16 41 71
13 Echo Zawada 30 31 9 4 17 42 49
14 Cosmos Józefów 30 28 8 4 18 38 71
15 Szumy Susiec 30 28 7 7 16 29 55
16 Grom Różaniec 30 21 6 3 21 47 89
Legenda:
awans do IV ligi
spadek do klasy A
  • źródło: [8] oraz prasa regionalna.
  • Spartakus Szarowola awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Echo Zawada, Cosmos Józefów, Szumy Susiec i Grom Różaniec spadły do klasy A.

Sezon 2005/2006

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Łada Biłgoraj 30 81 26 3 1 128 12
2 Spartakus Szarowola 30 76 24 4 2 108 23
3 Korona Łaszczów 30 62 19 5 6 97 52
4 Victoria Łukowa/Chmielek 30 57 17 6 7 72 45
5 Hetman II Zamość 30 50 16 2 12 78 43
6 Ostoja Skierbieszów 30 40 12 4 14 61 53
7 Olimpiakos Tarnogród 30 37 11 4 15 60 74
8 Roztocze Szczebrzeszyn 30 37 10 7 13 67 70
9 Echo Zawada 30 36 10 6 14 48 58
10 Kryształ Werbkowice 30 35 11 2 17 66 94
11 Omega Stary Zamość 30 34 9 7 14 52 67
12 Płomień/Spartan Nieledew 30 34 9 7 14 33 55
13 Orkan Bełżec 30 31 9 4 17 47 97
14 Igros Krasnobród 30 27 6 9 15 40 88
15 Aleksandria Aleksandrów 30 23 7 2 21 34 120
16 Relax Księżpol 30 22 6 4 20 35 75
Legenda:
awans do IV ligi
spadek do klasy A
  • źródło: [9] oraz prasa regionalna.
  • Łada Biłgoraj awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Orkan Bełżec, Igros Krasnobród, Aleksandria Aleksandrów i Relax Księżpol spadły do klasy A.

Sezon 2004/2005

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Unia Hrubieszów 30 69 22 3 5 94 27
2 Płomień/Spartan Nieledew 30 60 18 6 6 57 37
3 Roztocze Szczebrzeszyn 30 59 18 5 7 82 40
4 Omega Stary Zamość 30 55 17 4 9 77 48
5 Kryształ Werbkowice 30 54 17 3 10 65 49
6 Echo Zawada 30 52 15 7 9 57 37
7 Korona Łaszczów 30 49 15 4 11 63 34
8 Relax Księżpol 30 48 15 3 12 46 44
9 Victoria Łukowa/Chmielek 30 47 13 8 9 65 45
10 Spartakus Szarowola 30 46 14 4 12 51 42
11 Ostoja Skierbieszów 30 43 11 10 9 63 51
12 Nord 98 Wysokie 30 36 10 6 14 44 65
13 Grom Różaniec 30 30 8 6 16 41 80
14 Sparta Wożuczyn 30 18 4 6 20 33 87
15 Orzeł Tereszpol 30 8 2 2 26 16 104
16 Sokół Zwierzyniec 30 6 1 3 26 18 82
Legenda:
awans do IV ligi
spadek do klasy A
  • źródło: [10] oraz prasa regionalna.
  • Unia Hrubieszów awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Nord 98 Wysokie, Grom Różaniec, Sparta Wożuczyn, Orzeł Tereszpol i Sokół Zwierzyniec spadły do klasy A.

Sezon 2003/2004

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Hetman II Zamość 30 65 20 5 5 99 45
2 Roztocze Szczebrzeszyn 30 59 18 5 7 65 38
3 Korona Łaszczów 30 54 16 6 8 65 32
4 Kryształ Werbkowice 30 52 16 4 10 48 38
5 Nord 98 Wysokie 30 49 13 10 7 60 47
6 Unia Hrubieszów 30 48 15 3 12 76 50
7 Echo Zawada 30 47 15 2 13 51 42
8 Ostoja Skierbieszów 30 46 13 7 10 68 51
9 Omega Stary Zamość 30 44 13 5 12 58 56
10 Relax Księżpol 30 41 12 5 13 45 50
11 Grom Różaniec 30 39 12 3 15 50 57
12 Sokół Zwierzyniec 30 38 11 5 14 37 48
13 Sparta Wożuczyn 30 36 10 6 14 51 57
14 Drewmet Susiec 30 31 8 7 15 38 56
15 Metalowiec Goraj 30 24 6 6 18 30 65
16 Iskra Koniuchy 30 6 1 3 26 30 139
Legenda:
baraże o awans do IV ligi
spadek do klasy A
  • źródło: [11] oraz prasa regionalna.
  • Hetman II Zamość wygrał swoje mecze barażowe i awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Drewmet Susiec, Metalowiec Goraj i Iskra Koniuchy spadły do klasy A.

Sezon 2002/2003

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Granica Lubycza Królewska 30 68 21 5 4 77 18
2 Korona Łaszczów 30 50 15 5 10 74 56
3 Omega Stary Zamość 30 49 14 7 9 55 47
4 Nord 98 Wysokie 30 49 14 7 9 60 41
5 Kryształ Werbkowice 30 47 13 8 9 52 54
6 Sokół Zwierzyniec 30 47 13 8 9 50 42
7 Drewmet Susiec 30 46 14 4 12 49 47
8 Sparta Wożuczyn 30 46 14 4 12 39 47
9 Grom Różaniec 30 45 13 6 11 60 65
10 Echo Zawada 30 45 13 6 11 55 56
11 Płomień/Spartan Nieledew 30 45 13 6 11 61 58
12 Victoria Łukowa/Chmielek 30 38 11 5 14 56 49
13 GKS Tarnawatka 30 36 10 6 14 39 53
14 Kresy Dołhobyczów 30 26 8 2 20 52 76
15 Spartakus Tomaszów Lubelski 30 26 7 5 18 60 75
16 Tanew Majdan Stary 30 13 3 4 23 32 87
Legenda:
awans do IV ligi
spadek do klasy A
  • źródło: [12] oraz prasa regionalna.
  • Granica Lubycza Królewska awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Płomień/Spartan Nieledew, Victoria Łukowa/Chmielek, GKS Tarnawatka, Kresy Dołhobyczów, Spartakus Tomaszów Lubelski i Tanew Majdan Stary spadły do klasy A.

Sezon 2001/2002

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Roztocze Szczebrzeszyn 30 68 72 34
2 GKS Tarnawatka 30 63 65 33
3 Kryształ Werbkowice 30 54 75 51
4 Echo Zawada 30 54 71 52
5 Sparta Wożuczyn 30 53 79 44
6 Grom Różaniec 30 48 70 55
7 Sokół Zwierzyniec 30 48 66 62
8 Płomień/Spartan Nieledew 30 47 65 54
9 Tanew Majdan Stary 30 47 63 54
10 Spartakus Tomaszów Lubelski 30 44 70 57
11 Korona Łaszczów 30 43 54 48
12 Ostoja Skierbieszów 30 37 54 70
13 Olimpiakos Tarnogród 30 32 55 69
14 Sparta Łabunie 30 25 47 64
15 Włókniarz Frampol 30 17 37 100
16 Orion Jacnia 30 7 24 121
Legenda:
awans do IV ligi
spadek do klasy A
  • źródło: prasa regionalna.
  • Roztocze Szczebrzeszyn awansowało do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Ostoja Skierbieszów, Olimpiakos Tarnogród, Sparta Łabunie, Włókniarz Frampol i Orion Jacnia spadły do klasy A.

Sezon 2000/2001

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Hetman II Zamość 32 76 24 4 4 135 31
2 Sparta Wożuczyn 32 70 22 4 6 97 44
3 GKS Tarnawatka 32 70 21 7 4 76 30
4 Kryształ Werbkowice 32 63 20 3 9 68 36
5 Sparta Łabunie 32 57 16 9 7 59 33
6 Płomień/Spartan Nieledew 32 51 16 3 13 62 57
7 Echo Zawada 32 49 13 10 9 73 54
8 Tanew Majdan Stary 32 45 13 6 13 54 53
9 Spartakus Tomaszów Lubelski 32 43 13 4 15 78 69
10 Ostoja Skierbieszów 32 39 11 6 15 69 79
11 Włókniarz Frampol 32 38 11 5 16 61 82
12 Sokół Zwierzyniec 32 36 11 3 18 54 67
13 Olimpiakos Tarnogród 32 35 9 8 15 57 68
14 Cosmos Józefów 32 32 8 8 16 34 60
15 Orion Dereźnia Solska 32 28 8 4 20 34 107
16 Grom Niewirków 32 24 7 3 22 46 97
17 Wrzos Szyszków 32 13 2 7 23 29 119
18 Bolmar Bodaczów 0 0 0 0 0 0 0
Legenda:
awans do IV ligi
spadek do klasy A
wycofana przed sezonem
  • źródło: [13] oraz prasa regionalna.
  • Przed startem rozgrywek GLKS Tomaszów Lubelski zmienił nazwę klubu na Spartakus Tomaszów Lubelski oraz Bolmar Bodaczów wycofał się z rozgrywek (drużyna została rozwiązana).
  • Hetman II Zamość awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Cosmos Józefów, Orion Dereźnia Solska, Grom Niewirków i Wrzos Szyszków spadły do klasy A.
  • Od sezonu 2001/02 w zamojskiej klasie okręgowej występować będzie 16 drużyn.

Sezon 1999/2000

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Korona Łaszczów 32 62 19 5 8 73 45
2 Sparta Łabunie 32 60 18 6 8 93 47
3 Cosmos Józefów 32 58 16 10 6 71 39
4 Hetman II Zamość 32 58 18 4 10 74 61
5 Tanew Majdan Stary 32 58 16 10 6 88 57
6 Sparta Wożuczyn 32 57 17 6 9 65 38
7 GLKS Tomaszów Lubelski 32 57 18 3 11 87 59
8 Kryształ Werbkowice 32 53 16 5 11 77 48
9 Sokół Zwierzyniec 32 49 14 7 11 79 58
10 Echo Zawada 32 43 12 7 13 52 50
11 Olimpiakos Tarnogród 32 35 10 5 17 54 78
12 Bolmar Bodaczów 32 33 9 6 17 56 79
13 Ostoja Skierbieszów 32 33 9 6 17 48 85
14 Orion Dereźnia Solska 32 33 10 3 19 55 82
15 Płomień/Spartan Nieledew 32 31 9 4 19 52 90
16 Wrzos Szyszków 32 27 8 3 21 45 89
17 Grom Niewirków 32 22 6 4 22 41 105
18 Huragan Stefankowice 0 0 0 0 0 0 0
Legenda:
awans do IV ligi
wycofana
  • źródło: [14] oraz prasa regionalna.
  • W trakcie rundy jesiennej Spartakus Szarowola zmienił nazwę klubu na GLKS Tomaszów Lubelski.
  • Korona Łaszczów awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Huragan Stefankowice po rundzie jesiennej wycofał się z rozgrywek (drużyna została rozwiązana), a jego wyniki zostały anulowane.
  • W związku z tym, że Huragan Stefankowice wycofał się z rozgrywek nikt nie spadł do zamojskiej klasy A.

Sezon 1998/1999

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Unia Hrubieszów 30 71 23 2 5 92 28
2 Hetman II Zamość 30 67 21 4 5 118 45
3 Sparta Wożuczyn 30 66 21 3 6 72 33
4 Cosmos Józefów 30 58 18 4 8 61 36
5 Huragan Stefankowice 30 49 16 1 13 55 54
6 Echo Zawada 30 45 12 9 9 43 50
7 Spartakus Szarowola 30 44 13 5 12 70 59
8 Ostoja Skierbieszów 30 42 13 3 14 59 57
9 Tanew Majdan Stary 30 41 11 8 11 61 60
10 Wrzos Szyszków 30 34 11 1 18 44 64
11 Sparta Łabunie 30 33 9 6 15 49 59
12 Sokół Zwierzyniec 30 33 10 3 17 37 70
13 Bolmar Bodaczów 30 32 9 5 16 46 71
14 Płomień/Spartan Nieledew 30 30 8 6 16 53 67
15 Prywaciarz/Roztok Pasieki 30 30 8 6 16 49 91
16 Aleksandria Aleksandrów 30 11 3 2 25 32 97
Legenda:
awans do IV ligi
rozwiązana po sezonie
spadek do klasy A
  • źródło: [15] oraz prasa regionalna.
  • Unia Hrubieszów awansowała do IV ligi, grupy Chełm-Kielce-Tarnobrzeg-Zamość.
  • Prywaciarz/Roztok Pasieki po zakończeniu sezonu nie przystąpił do rozgrywek zamojskiej klasy A w sezonie 1999/2000 (drużyna została rozwiązana).
  • Aleksandria Aleksandrów spadła do klasy A.
  • Po zakończeniu rozgrywek decyzją Zamojskiego OZPN-u od sezonu 1999/00 w zamojskiej klasie okręgowej występować będzie 18 drużyn, w związku z tym anulowany został mecz barażowy o miejsce w klasie okręgowej (Bolmar Bodaczów - Orion Dereźnia Solska (3. drużyna zamojskiej klasy A) 1:0 oraz rewanż Orion - Bolmar 0:3), dzięki czemu do klasy okręgowej awansował Orion Dereźnia Solska (przegrana drużyna barażu), a także w lidze utrzymał się Płomień/Spartan Nieledew jako najwyżej sklasyfikowany spadkowicz.

Sezon 1997/1998

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Korona Łaszczów 26 55 66 32
2 Wrzos Szyszków 26 50 52 41
3 Ostoja Skierbieszów 26 47 65 36
4 Płomień/Spartan Nieledew 26 43 56 39
5 Echo Zawada 26 42 44 27
6 Tanew Majdan Stary 26 42 52 43
7 Sokół Zwierzyniec 26 41 50 33
8 Aleksandria Aleksandrów 26 41 48 46
9 Cosmos Józefów 26 35 46 41
10 Sparta Łabunie 26 31 40 57
11 Olimpiakos Tarnogród 26 28 47 55
12 Włókniarz Frampol 26 28 46 71
13 Orion Dereźnia Solska 26 21 33 60
14 Orzeł Tereszpol 26 11 20 84
Legenda:
awans do IV ligi
spadek do klasy A
  • źródło: prasa regionalna.
  • Korona Łaszczów awansowała do IV ligi, grupy Chełm-Kielce-Tarnobrzeg-Zamość.
  • Olimpiakos Tarnogród, Włókniarz Frampol, Orion Dereźnia Solska i Orzeł Tereszpol spadły do klasy A.
  • Od sezonu 1998/99 w zamojskiej klasie okręgowej występować będzie 16 drużyn.

Sezon 1996/1997

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Victoria Łukowa/Chmielek 26 60 59 16
2 Sparta Wożuczyn 26 60 78 26
3 Tanew Majdan Stary 26 55 54 28
4 Cosmos Józefów 26 51 60 25
5 Sparta Łabunie 26 43 39 35
6 Sokół Zwierzyniec 26 34 35 44
7 Płomień/Spartan Nieledew 26 32 49 56
8 Orion Dereźnia Solska 26 31 40 45
9 Echo Zawada 26 30 31 31
10 Aleksandria Aleksandrów 26 25 30 41
11 Włókniarz Frampol 26 23 32 46
12 Orzeł Tereszpol 26 23 34 64
13 Huragan Stefankowice 26 20 38 79
14 Ruch Izbica 26 20 25 68
Legenda:
awans do klasy międzyokręgowej
spadek do klasy A
  • źródło: prasa regionalna.
  • Przed startem rozgrywek Victoria Łukowa (spadkowicz z klasy międzyokręgowej) i Chmielanka Chmielek (klasa B) połączyły się tworząc klub Victoria Łukowa/Chmielek, który będzie występował jako gospodarz w Chmielku.
  • Victoria Łukowa/Chmielek i Sparta Wożuczyn awansowały do klasy międzyokręgowej (IV ligi), grupy Chełm-Zamość.
  • Huragan Stefankowice i Ruch Izbica spadły do klasy A.

Sezon 1995/1996

Od sezonu 1995/1996 zastosowano obecną punktację: 3 punkty za zwycięstwo, 1 za remis, 0 za porażkę.

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Kryształ Werbkowice 26 58 62 28
2 Prywaciarz Tomaszów Lubelski 26 58 101 32
3 Huragan Stefankowice 26 52 64 31
4 Sparta Wożuczyn 26 51 62 39
5 Sokół Zwierzyniec 26 45 44 35
6 Płomień/Spartan Nieledew 26 43 60 40
7 Cosmos Józefów 26 33 34 41
8 Orion Dereźnia Solska 26 31 41 51
9 Aleksandria Aleksandrów 26 30 29 38
10 Echo Zawada 26 30 52 49
11 Tanew Majdan Stary 26 29 34 48
12 Włókniarz Frampol 26 25 40 64
13 Ruch Izbica 26 21 35 76
14 Alwa Brody Małe 26 8 22 118
Legenda:
awans do klasy międzyokręgowej
spadek do klasy A
  • źródło: prasa regionalna.
  • Przed startem rozgrywek Płomień Trzeszczany i Spartan Nieledew połączyły się tworząc klub Płomień/Spartan Nieledew, który będzie występował jako gospodarz w Nieledwi.
  • Kryształ Werbkowice i Prywaciarz Tomaszów Lubelski awansowały do klasy międzyokręgowej (IV ligi), grupy Chełm-Zamość.
  • Alwa Brody Małe spadła do klasy A.

Sezon 1994/1995

Sezon 1993/1994

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Victoria Łukowa 26 41 77 33
2 Granica Lubycza Królewska 26 39 61 28
3 Kryształ Werbkowice 26 34 87 37
4 Ostoja Skierbieszów 26 34 68 43
5 Orion Dereźnia Solska 26 30 66 36
6 Sparta Wożuczyn 26 30 51 40
7 Spartan Nieledew 26 27 58 44
8 Włókniarz Frampol 26 26 59 49
9 Ruch Izbica 26 23 46 54
10 Aleksandria Aleksandrów 26 23 36 57
11 Tanew Majdan Stary 26 22 46 57
12 Echo Zawada 26 18 35 48
13 Alwa Brody Małe 26 11 31 91
14 Huczwa Tyszowce 26 7 31 135
Legenda:
awans do klasy międzyokręgowej
spadek do klasy A
  • źródło: prasa regionalna.
  • Victoria Łukowa i Granica Lubycza Królewska awansowały do klasy międzyokręgowej (IV ligi), grupy Chełm-Zamość.
  • Huczwa Tyszowce spadła do klasy A.

Sezon 1992/1993

Sezon 1991/1992

Od sezonu 1991/1992 klasa okręgowa stanowi piąty szczebel w hierarchii rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Sezon 1990/1991 (IV liga)

W sezonie 1990/1991 zamojska klasa okręgowa stanowi czwarty szczebel w hierarchii rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Tomasovia Tomaszów Lubelski 26 46 91 17
2 Unia Hrubieszów 26 41 79 22
3 Łada Biłgoraj 26 36 67 27
4 Granica Lubycza Królewska 26 35 55 27
5 Roztocze Szczebrzeszyn 26 35 63 39
6 Hetman II Zamość 26 28 78 55
7 Alwa Brody Małe 26 28 45 48
8 Płomień Trzeszczany 26 26 41 36
9 Unipol Długi Kąt 26 23 39 51
10 Sokół Zwierzyniec 26 20 41 61
11 Włókniarz Frampol 26 15 50 69
12 Echo Zawada 26 14 34 71
13 Kryształ Werbkowice 26 12 29 72
14 Victoria Łukowa 26 5 14 131
Legenda:
baraże o awans do III ligi
awans do klasy międzyokręgowej
rozwiązana po sezonie
utrzymanie w klasie okręgowej
  • źródło: prasa regionalna.
  • Tomasovia Tomaszów Lubelski wygrała baraże ze zwycięzcą radomskiej klasy okręgowej Pilicą Nowe Miasto, co dało jej awans do III ligi, grupy lubelskiej.
  • Drużyny z miejsc 2-7 awansowały bezpośrednio do klasy międzyokręgowej (IV ligi), grupy Chełm-Zamość, zaś uplasowany na miejscu 8. Płomień Trzeszczany awansował dzięki wygranej w barażach Tomasovii Tomaszów Lubelski.
  • Unipol Długi Kąt po zakończeniu sezonu nie przystąpił do rozgrywek w sezonie 1991/1992 (drużyna została rozwiązana).
  • Drużyny z miejsc 10-14 zagrają w sezonie 1991/1992 w klasie okręgowej.
  • W związku z tym, że po zakończeniu sezonu nastąpiła reorganizacja rozgrywek nikt nie spadł do zamojskiej klasy A.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu