Kaufland [historia i autorzy]

Kaufland – sieć sklepów należących do niemieckiej grupy Schwarz obejmującej także sieć sklepów Lidl.

Kaufland działa w Niemczech, Czechach, na Słowacji, w Polsce, Chorwacji, Rumunii i Bułgarii. Pierwszy sklep w Polsce otwarto w Stargardzie Szczecińskim w 2001 roku. W tym samym roku uruchomiono sklepy Kaufland we Wrocławiu przy ulicy Legnickiej oraz w Legnicy przy ulicy Iwaszkiewicza. We wszystkich tych krajach zatrudnionych jest 119 000 pracowników oraz funkcjonuje obecnie ok. 1000 sklepów firmy.

Sklepy sieci Kaufland zaliczają się do obiektów handlowych o dużej powierzchni (od 2500 do 12000 m2), z niewielką galerią handlową.

W listopadzie 2013 na terenie Polski działało 168 sklepów sieci Kaufland oraz 3 centra dystrybucyjne – w Woli Krzysztoporskiej, Gliwicach oraz Bydgoszczy.

Sklepy sieci w innych krajach funkcjonują, poza nazwą "Kaufland", także jako markety "Handelshof" oraz "Kaufmarkt".

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu