Jezioro Orłowskie [historia i autorzy]

Jezioro Orłowskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie lipnowskim, w gminie Wielgie, leżące na terenie Pojezierza Dobrzyńskiego. Otoczone trzema miejscowościami:

  • Orłowo
  • Piaseczno
  • Teodorowo

Dane morfometryczne

Powierzchnia zwierciadła wody według różnych źródeł wynosi od 89,7 ha przez 96,0 ha .

Zwierciadło wody położone jest na wysokości 108,9 m n.p.m. Średnia głębokość jeziora wynosi 9,0 m, natomiast głębokość maksymalna 32,2 m.

W oparciu o badania przeprowadzone w 1998 roku wody jeziora zaliczono do II klasy czystości i II kategorii podatności na degradację.

Hydronimia

Według urzędowego spisu opracowanego przez Komisję Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych (KNMiOF) nazwa tego jeziora to Jezioro Orłowskie. W różnych publikacjach i na mapach topograficznych jezioro to występuje pod nazwą Piaseczno.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu