Herb Drohiczyna [historia i autorzy]

Herb Drohiczyna - opis herbu umieszczony jest w załączniku numer 2 do Statutu Miasta i Gminy Drohiczyn. Herb dzieli się na trzy pola:

1) górne z żubrem na żółtym tle stojącym bokiem, głowa żubra z lewej strony, żubr brązowy;

2) dolne lewe z pogonią: na czerwonym tle jeździec-rycerz na białym koniu w galopie, czaprak i siodło czerwone, w prawej ręce jeźdźca miecz obnażony wzniesiony w górę jak do cięcia, w lewej ręce tarcza czerwona z dwoma złotymi krzyżami zespolonymi w jeden;

3) dolne prawe z orłem białym piastowskim w koronie na czerwonym tle (tło jaśniejsze niż w polu drugim).

Nad górną częścią tarczy herbowej widnieje korona wraz z ornamentem roślinnym (ze względu na zaliczanie miasta do miast koronacyjnych Polski). Tarcza herbu umieszczona jest na tle dwóch łączących się mieczy.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu