Grzegorz Bukała [historia i autorzy]

Grzegorz Bukała (ur. maj 1952 rok w Gdańsku) – z wykształcenia inżynier-elektryk, założyciel i jeden z liderów Wałów Jagiellońskich. Oprócz tego kompozytor i autor tekstów.

Zdobył I Nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1978 r., a wraz z Wałami Jagiellońskimi nagrody: dziennikarzy w 1978 i publiczności w 1983 r. oraz jedyną w historii tego festiwalu nagrodę Solidarności tzw. Złoty Kafel w 1981 r. na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wraz z zespołem nagrał trzy winylowe płyty długogrające (tzw. long-play), o łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy, z których dwie uzyskały tytuł złotej.

22 września 2008 roku ukazała się jego solowa płyta zatytułowana Pocztówki z Macondo.

Piosenki napisane przez Grzegorza Bukałę

  • „Twój pierwszy elementarz” (słowa Paweł Lejman i Krzysztof Szczucki, muzyka Rudi Schuberth i Grzegorz Bukała)
  • „Wariacje na temat skrzypka Hercowicza” (słowa)
  • "Mała piosenka o niebie" (słowa)- Piosenka poświęcona pamięci Wojtka Bellona.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu