Great Southern (Australia) [historia i autorzy]

Great Southern – jeden z dziewięciu regionów Australii Zachodniej.

Zajmuje obszar 39 007 km², zamieszkuje go około 54 tysięcy osób. Centrum administracyjnym regionu jest miasto Albany. Panuje tu klimat śródziemnomorski z gorącymi, suchymi latami i chłodnymi, deszczowymi zimami.

Podział administracyjny

Goldfields-Esperance złożony jest z następujących jednostek samorządu lokalnego: Miasto Albany, Hrabstwo Broomehill-Tambellup, Hrabstwo Cranbrook, Hrabstwo Denmark, Hrabstwo Gnowangerup, Hrabstwo Jerramungup, Hrabstwo Katanning, Hrabstwo Kent i Hrabstwo Kojonup, Hrabstwo Plantagenet, Hrabstwo Woodanilling.

Ekonomia

Ekonomia regionu opiera się przede wszystkim na hodowli bydła domowego i owiec, w nieco mniejszym stopniu na uprawie roli.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu