Fable: Zapomniane opowieści [historia i autorzy]

Fable: Zapomniane opowieści – fabularna gra akcji, wydana 20 września 2005 roku (na platformę Windows). Premiera w Polsce miała miejsce 17 marca 2006.

Fabuła

Gra przedstawia historię młodego chłopca, w którego wciela się gracz. Żyje on w wiosce o nazwie Dębowa Dolina. Jako że zbliżają się urodziny jego siostry, musimy wykonać kilka zadań, aby uzbierać pieniądze na prezent dla niej. Niestety, ten piękny dzień zamienia się w koszmar. Na wioskę napadają bandyci. Ginie ojciec głównego bohatera, a jego matka i siostra zostają porwane przez bandytów. Przy pomocy Maze'a – jednego z bohaterów Gildii – przeżywa pogrom wioski. Przez pewien okres życia wychowuje się w owej Gildii Bohaterów, by dorosnąć i rozpocząć życie bohatera. Głównym celem gry jest pokonanie Jacka Rzeźnika.

Rozgrywka

W grze można zaobserwować wiele ciekawych możliwości działań. Do ciekawszych należą m.in. małżeństwo (można wejść w związek zarówno z kobietą jak i z mężczyzną) lub tryb przechwałek, w którym można publicznie założyć się np. o to, że gracz przejdzie misję bez jednego zadrapania. Postacią może być sterowana zarówno myszką jak i klawiaturą. Można też grać przy pomocy joypada.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu