Czesław Żelichowski [historia i autorzy]

Czesław Marek Żelichowski (ur. 19 września 1960 w Jaworznie) – polski polityk, politolog i samorządowiec, senator VI kadencji.

Życiorys

Ukończył politologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. W latach 1990–1995 pracował jako dyrektor śląskiego oddziału Ruch S.A., następnie do 2002 był dyrektorem ds. sprzedaży "Dziennika Zachodniego". Był także zastępcą dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie i pełnomocnikiem prezydenta miasta ds. nadzoru właścicielskiego.

Należał kolejno do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego i Przymierza Prawicy, z którym przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Od 1994 do 1998 zasiadał w radzie miasta Jaworzno, w latach 1998–2005 był radnym sejmiku śląskiego (w I kadencji z ramienia AWS, w II kadencji z ramienia PiS). Z listy Prawa i Sprawiedliwości w 2001 bezskutecznie ubiegał się o mandat posła, a w 2004 eurodeputowanego. W 2005 uzyskał mandat senatorski w okręgu sosnowieckim. W wyborach parlamentarnych w 2007 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję. Pracuje w MOSiR w Zabrzu.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.