Broszka (powieść) [historia i autorzy]

Broszka – powieść z wątkiem miłosnym i przygodowym, przeznaczona dla młodzieży, autorstwa Ewy Bagłaj, wydana w 2005 r. Charytatywnie udostępniona w 2006 r. do nagrania jako książka mówiona dla Biblioteki Polskiego Związku Niewidomych, czyta Hanna Kinder-Kiss.

Tytułowa bohaterka o przydomku Broszka (Bronisława) przyszła studentka pedagogiki, to dziewczyna, której pasją są konie i jeździectwo. Wakacje spędza u dziadków niedaleko Terespola.

Broszka dużo czasu spędza w stadninie w Kostomłotach nad Bugiem, z której w 3 tygodnie przed pokazem koni w Janowie Podlaskim ginie cenna klacz rasy arabskiej Lolita, przygotowywana do konkursu o czempionat. Broszka wraz ze swym przyjacielem – młodym weterynarzem Filipem - rozpoczynają poszukiwania na własną rękę, odkrywając po drodze różne tajemnice oraz własne uczucia. Współczesne polskie realia, akcja dzieje się głównie na południowym Podlasiu, w miejscach, które istnieją naprawdę i w książce występują pod własnymi nazwami.

Kontynuacją przygód bohaterki Broszki jest powieść pod tytułem Dublerka.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu