Bogdan Borkowski [historia i autorzy]

Bogdan Stanisław Borkowski (ur. 20 stycznia 1958 w Kętrzynie) – polski prawnik, adwokat, działacz samorządowy, prezydent Kielc w latach 1997–1998.

Życiorys

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Ukończył następnie studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Praktykuje jako adwokat zrzeszony w Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, prowadzi prywatną kancelarię adwokacką. Został m.in. pełnomocnikiem członków rodziny Krzysztofa Olewnika, należał do inicjatorów powołania Fundacji na Rzecz Pomocy Ofiarom Porwań im. Krzysztofa Olewnika.

W okresie od 1994 do 1998 był radnym II kadencji Rady Miejskiej w Kielcach. Od 1997 do 1998 sprawował urząd prezydenta tego miasta.

W latach 1999–2000 pełnił funkcję doradcy do spraw prawnych w warszawskiej firmie energetycznej Stoen S.A. W 2007 był przewodniczącym rady nadzorczej Bumar Sp. z o.o. W 2009 został zastępcą przewodniczącego rady nadzorczej Polskiego Radia.

W wyborach parlamentarnych w 2011 był bezpartyjnym kandydatem do Senatu z własnego komitetu z poparciem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 87.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu