Bestia (film 2011) [historia i autorzy]

Bestia (ang. Beastly) – amerykański fantastyczny film z roku 2011 w reżyserii Daniela Barnza, którego premiera w USA odbyła się 4 marca 2011 r. Film opiera się na powieści o tym samym tytule autorstwa Alexa Flinna. Alex Pettyfer oraz Vanessa Hudgens otrzymali za ten film nagrody Gwiazd Jutra na Showest Awards 2010.

Spis treści

Fabuła

Kyle Kingston ma 17 lat, bardzo popularnego ojca i powszechną sympatię kolegów ze szkoły. Jest jednak próżny, samolubny, niewrażliwy i złośliwy. Gdy któregoś dnia wystawia do wiatru Kendrę, czarownicę, z którą się kiedyś umawiał, ta rzuca na niego urok: ma rok na znalezienie kogoś, kto mu wyzna miłość. Urok sprawił także, że jego twarz stała się makabryczna. Jego jedyną nadzieją okazuje się być Lindy, w której się powoli zakochuje, lecz której wcześniej nie zauważał.

Obsada

  • Alex Pettyfer – Kyle Kingston/Hunter (w książce: Kyle Kingsbury/Adrian King)
  • Vanessa Hudgens – Linda "Lindy" Taylor (w książce: Owens)
  • Mary-Kate Olsen – Kendra Hilferty
  • Neil Patrick Harris – Will Fratalli
  • Peter Krause – Rob Kingston (w książce: Kingsbury)
  • Lisa Gay Hamilton – Zola (w książce: Magda)

Zdjęcia

Bestia to jeden z pierwszych filmów produkcji CBS Films: jego budżet wynosił 17 milionów dolarów, a zdjęcia trwały 45 dni w czerwcu i lipcu 2009 r., głównie w Montrealu w Kanadzie.

Muzyka

Muzyka została skomponowana przez Marcela Zarvosa. Piosenki szwedzkiej grupy Marching Band, a także "Wonderland" Natalii Kills oraz "Vanity" Lady GaGa należą do ścieżki dźwiękowej.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu