Berberys ottawski [historia i autorzy]

Berberys ottawski (Berberis ×ottawensis Schneid.) – gatunek rośliny z rodziny berberysowatych. Mieszaniec berberysu Thunberga i berberysu pospolitego. Uprawiany m.in w Polsce.

Morfologia

Wysoki, osiągający 4 m wysokości i szerokości ciernisty krzew z wyprostowanymi pędami. Sezonowe liście mają efektowne zabarwienie, ciemnoczerwone z niebieskawym połyskiem. Kwiaty żółte na długich szypułkach (kwitnie w maju). Owocuje we wrześniu; jasnoczerwone owoce pozostają zimą na krzewie.

Zastosowanie

Uprawiany jako roślina ozdobna w parkach, ogrodach przydomowych.

  • Sposób uprawy: Wymaga stanowiska słonecznego lub lekko cienistego. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, gleba przeciętna. Podłoże może być suche, o pH lekko kwaśnym. Roślina odporna na zanieczyszczenia, doskonała na żywopłoty.

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu