Ballada o pancernych [historia i autorzy]

Ballada o pancernych (sł. Agnieszka Osiecka, muz. Adam Walaciński) – temat muzyczny z polskiego serialu telewizyjnego Czterej pancerni i pies, znany także pod tytułem Deszcze niespokojne. W czołówce serialu utwór wykonuje Edmund Fetting.

W rzeczywistości utwór składał się z trzech zwrotek, a nie z dwóch wykorzystanych w serialu.

W serialu pojawiają się dwie wersje piosenki, pierwsza wersja pojawia się w czołówce pierwszej serii serialu, a także w końcowych scenach odcinka 8 Brzeg morza, druga wersja natomiast pojawia się w czołówce II i III serii.

Tekst :

  • Na łąkach kaczeńce,a na niebie wiatr,

a my na wojence oglądamy świat. Na łąki wrócimy, tylko załatwimy parę ważnych spraw. Może nie ci sami, wrócimy do mamy i do szkolnych ław.

  • Deszcze niespokojne potargały sad,

a my na tej wojnie ładnych parę lat. Do domu wrócimy, w piecu napalimy, nakarmimy psa. Przed nocą zdążymy, tylko zwyciężymy, a to ważna gra!

  • Na niebie obłoki, po wsiach pełno bzu,

gdzież ten świat daleki, pełen dobrych snów! Powrócimy wierni my czterej pancerni, "Rudy" i nasz pies. My czterej pancerni powrócimy wierni, po wiosenny bez!

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

Kategorie dla tego artykułu