Anderson William Santos da Cruz [historia i autorzy]

Anderson William Santos da Cruz znany jako Anderson Tico (ur. 18 kwietnia 1975 w Volta Redonda) - piłkarz brazylijski występujący na pozycji pomocnika.

Kariera klubowa

Karierę piłkarską Anderson rozpoczął w klubie São Paulo FC w 1992 roku. W Sampie był głównie rezerwowym. W latach 2003-2004 był zawodnikiem Gamy Brasília. Z Gamą zdobył mistrzostwo Dystryktu Federalnego - Campeonato Brasiliense w 2003. W kolejnych latach występował głównie w klubach ze stanu São Paulo. Obecnie jest zawodnikiem EC Taubaté.

Kariera reprezentacyjna

Anderson występował w olimpijskiej reprezentacji Brazylii. W 1995 roku uczestniczył w Igrzyskach Panamerykańskich w Mar del Plata na których Brazylia odpadła w ćwierćfinal. Na turnieju Anderson wystąpił we wszystkich czterech meczach z Kostaryką, Bermudami (bramka), Chile i Hondurasem.

Źródła

Pokaż ten artykuł na Wikipedia.pl

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.